مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ابراز امیدواری کرد پروژه آزادراه کنارگذر شرق اصفهان سال آینده به بهره‌برداری برسد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور صبح امروز در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان، درباره پروژه‌های مختلف این شرکت که امروز مورد بازدید یا افتتاح توسط وزیر راه و شهرسازی قرار می‌گیرد، عنوان کرد: یکی از این پروژه‌ها آزادراه کنارگذر شرق اصفهان است که یکی از مهم‌ترین آزادراه‌های ما و بخشی از کریدور آزادراهی شمال به جنوب کشور به شمار می‌رود.
به گفته وی، طول این آزادراه ۹۳ کیلومتر است که ۶۳ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است و ۳۰ کیلومتر دیگر آن باقی مانده که قسمت جنوبی آزادراه و بخش اتصال به آزادراه اصفهان به شیراز را شامل می‌شود که با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال ساخت است و امیدواریم بتوانیم طی سال جاری و سال ۱۴۰۲ آن را به اتمام برسانیم.
وی افزود: امیدواریم پس از بهره‌برداری، امکان تردد خودروهایی که از سمت شیراز و بوشهر به سمت اصفهان می‌آیند، بدون نیاز به ورود به شهر اصفهان، به سمت تهران و شمال کشور فراهم شود.
خادمی درباره دیگر پروژه‌ای که امروز وزیر راه و شهرسازی از روند پیشرفت آن بازدید می‌کند، گفت: پروژه دیگر بازدید از روند اجرایی قطار سریع‌السیر اصفهان – قم – تهران است که ما در طول ۱۵۰ کیلومتر و در ۶ جبهه کاری در حال انجام عملیات‌های مختلف آن هستیم و نزدیک به ۱۱۰۰ نفر در این پروژه الان فعال هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: با توجه به اینکه برای تامین اعتبار آن از فاینانس استفاده می‌کنیم، نیازمند همراهی بیشتر سازمان برنامه و بودجه و شورای اقتصاد هستیم. البته مرحله اول فاینانس آن انجام شده و کار هم در حال اجراست اما برای مراحل بعدی فاینانس هم نیاز به کمک این نهادها داریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari