تبریز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: استاندار و شورای تامین استان آذربایجان شرقی به موضوع قاچاق طلا از معدن طلای اندریان در شهرستان ورزقان ورود ویژه داشتند.
به گزارش خبرگزاری مهر، صابر پرنیان ظهر امروز در نشست مشترک معاونان سازمان، رؤسای ادارات شهرستان‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیران شهرک‌های صنعتی استان اظهار کرد: بازرسی و تنظیم بازار تأمین مواد اولیه و تأمین خوراک واحدهای تولیدی از طریق سامانه جامع تجارت خواهد بود.
وی افزود: سامانه جامع تجارت برنامه حاکمیتی برای ایجاد شفاف سازی است در این سامانه جریان ورود مواد اولیه، ورود ماشین آلات و تولیدات واحدهای صنعتی، نیاز واحدهای صنعتی برای آینده و فعالیت شرکت‌های پخش کنترل می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: سامانه جامع تجارت کاربرد فوق‌العاده زیادی دارد برای مثال هفته گذشته با بهره گیری از این سامانه بازار روغن موتور را در استان تنظیم کردیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: در مرحله اول برای ثبت اطلاعات قیمت ۴۰ هزار قلم کالا دو هفته فرصت داده شده بود.
پرنیان گفت: سامانه جامع تجارت به سامانه ۱۲۴ وصل است و تکمیل این سامانه آرامش را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه پایه صنعتی استان تولید محصولات صنایع مواد غذایی است بنا بر این باید در برش اول، اطلاعات قیمت محصولات ۵۷۰ واحد تولیدی در این سامانه ثبت شود که در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها برای پیشبرد این برنامه استفاده خواهیم کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: بعد از ۱۰ تیرماه اگر واحدی اطلاعات خود را در این سامانه وارد نکند شرکت پخش حق ندارد محصولات این شرکت‌ها را خریداری کند بنا بر این به هر نحوی که شده واحدهای تولیدی باید اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.
پرنیان ادامه داد: با توجه به اینکه از این به بعد وضعیت بازار از طریق سامانه هوشمند تجارت رصد می‌شود بر این اساس ادارات صمت شهرستان‌ها برای پیشبرد اهداف با واحدهای تولیدی جلسات مستمر برگزار کنند.
وی افزود: اگر این سامانه تکمیل شود یک اتفاق جدید در کشور روی خواهد داد و کشور به یک اتاق شیشه‌ای تبدیل خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین گفت: در بخش معدن با حضور استاندار محترم آذربایجان شرقی کارهای بسیار خوبی در حال انجام است به طوری که مشکلات ۹ ساله دو معدن بزرگ استان تقریباً حل شده است.
وی ادامه داد: آقای استاندار و شورای تأمین استان به موضوع قاچاق طلا از معدن طلای اندریان (در شهرستان ورزقان) ورود ویژه داشتند.
پرنیان با اشاره به خبر خوش در خصوص معدن مس برای استان گفت: مشکل مالیات و ماده معدنی مس که سال‌ها از استان خارج می‌شد حل شده و از هفته گذشته این کار آغاز شده است به طوری که سود مالیاتی و سود ۹ درصد ارزش افزوده که رقم بزرگی است در بانک‌های استان خواهد بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه در خصوص فعالیت‌های اجتماعی معادن خبرهای خوشی داریم، افزود: هر هفته برای رفع موانع فعالیت معادن یک جلسه برگزار خواهد شد.
وی به اهمیت فعال کردن میزهای صادراتی در حوزه بازرگانی اشاره کرد و افزود: در سه ماه نخست امسال صادرات استان ۴۰ درصد افزایش یافته که رقم بسیار بزرگی است.
لازم به ذکر است؛ در این نشست ضمن تبیین و آموزش کامل نحوه اخذ شناسه کالا به عنوان پیش نیاز درج قیمت، آمار واحدهایی که در تمام شهرستان‌ها در این سامانه ثبت اطلاعات انجام داده‌اند نیز بررسی شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari