مشهد -مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:سالانه بیش از ۱۱ هزار تن ماهی خوراکی که هشت هزار و ۴۰۰ تن ماهیان سردابی و بقیه گرمابی و خاویاری است،در استان تولید می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجید طاهرپور اظهار کرد: بیش از ۱۱ هزار تن ماهی خوراکی در واحدهای پرورش ماهی و استخرهای کشاورزی این استان تولید می‌شود.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: از این میزان، هشت هزار و ۴۰۰ تن ماهیان سردابی و بقیه ماهیان گرمابی و خاویاری است.
وی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۶۴۲ واحد پرورشی در بخشهای مختلف تولید شیلات از جمله ماهیان زینتی، ماهیان گرمابی، سردآبی و گیاهان آبزی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند که بخش عمده آنها دارای مجوز هستند.
طاهرپور گفت: سالانه ۱۱ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در استان تکثیر و پرورش می‌یابد که آمار مطلوبی است که این میزان تولید حاصل فعالیت ۹۲ مرکز پرورش ماهیان زینتی است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: سالانه در ۲ مرکز تولید شیلات تعداد ۱۳۵ هزار شاخه گیاهان آبزی نیز تولید می‌شود.
وی اظهار کرد: حساسیت زیاد بخش شیلات موجب می‌شود که این حوزه از شرایط و فضاهای خاص مانند شیوع کرونا، نوسانات اقتصادی و تورم متأثر شود اما خوشبختانه بهره برداران در این زمینه تمام تلاش خود را برای تولید موفق به کار می‌بندند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari