نشست هماهنگی جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب های الکترونیکی به سامانه مودیان، با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی، مسئولان بانک مرکزی، گمرک و مودیان منتخب حوزه عرضه کالا و خدمات برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور مالیاتی ایران، با توجه به آزمون‌های موفقیت آمیز بهره برداری از سامانه مرکزی پایانه‌های فروشگاهی در محیط عملیاتی، نشست هماهنگی جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان با حضور رئیس کل سازمان امور مالیاتی، رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، مدیر کل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی، سرپرست اداره کل زیرساخت و امنیت سازمان امور مالیاتی، مدیر کل فناوری اطلاعات گمرک، دبیر کانون دفاتر پیشخوان دولت، مدیر عامل شرکت شاپرک، نماینده ستاد کل نیروهای مسلح، مدیرعامل دیجی کالا و مدیر پروژه سامانه پایانه‌های فروشگاهی برگزار شد.
در این نشست، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن بیان توضیحاتی در خصوص هماهنگی‌های لازم جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان، بر ضرورت تسریع در بهره برداری از سامانه در محیط عملیاتی تاکید نمود.
در ادامه رئیس مرکز تنظیم مقررات قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با بیان اینکه این جلسه در ادامه سلسله جلسات قبلی برای فراهم سازی بسترهای لازم برای اجرای سامانه مودیان برگزار گردیده، از آمادگی سامانه مودیان خبر داد. محمد برزگری، در ادامه، ساز و کار فنی اتصال به این سامانه و همچنین ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی به سازمان از طریق سرویس جمع آوری اطلاعات این سامانه را تشریح و به پرسش‌ها و ابهامات حاضرین در جلسه پاسخ داد.
وی همچنین آمادگی کامل این مرکز برای پاسخ دهی به پرسش‌های فنی و رفع ابهامات مودیان در خصوص ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی صادره به سامانه مودیان را اعلام کرد.
گفتنی است، در این جلسه ضمن تاکید بر ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی مودیان منتخب به سازمان امور مالیاتی کشور تا پیش از فراخوان کلیه مودیان مشمول، مقرر گردید در راستای توسعه طرح صامت، جلسات مستمر هفتگی میان نمایندگان مرکز تنظیم مقررات و نمایندگان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور ارسال کلیه اطلاعات پرداخت بانکی به سازمان امور مالیاتی کشور تا اوایل مردادماه سال جاری برگزار شود.
همچنین، برگزاری جلسات مستمر و هفتگی میان نمایندگان مرکز تنظیم مقررات و نمایندگان گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای ارسال الکترونیکی و برخط اطلاعات مالیات بر ارزش افزوده واردکنندگان به سامانه مودیان در اجرای تبصره ماده ۵ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و تامین نیازمندی‌های اطلاعاتی و فنی سرویس تبادل اطلاعات گمرک در این خصوص، از مصوبات این جلسه بود.
اعضای جلسه همچنین مصوب کردند، دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی صادره خود به سامانه مودیان از طریق سرویس جمع آوری اطلاعات حداکثر تا تاریخ بیستم تیرماه امسال اقدام نمایند. شرکت دیجی کالا نیز نسبت به ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی صادره خود به سامانه مودیان از طریق سرویس جمع آوری اطلاعات حداکثر تا تاریخ هفتم مردادماه اقدام نموده و فروشگاه زنجیره‌ای اتکا نیز با تکمیل و آماده سازی زیرساخت‌های فنی لازم، نسبت به ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی صادره خود اقدام نماید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari