سرپرست مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد در نشست با مدیر عامل ایران خودرو در خصوص بازنگری به منظور توسعه و ارتقای زیرساخت‌های مورد نیاز در مبارزه با پولشویی در این گروه صنعتی توافق کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، هادی خانی در نشست با مدیر عامل ایران خودرو در خصوص بازنگری به منظور توسعه و ارتقای زیرساخت‌های مورد نیاز در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در این گروه صنعتی اظهار داشت: هلدینگ ایران خودرو به دلیل وسعت و گستردگی عملیات مالی و حجم قابل توجه شرکت‌های وابسته، نهادها و زیرمجموعه‌هایی با کارکرد مالی از جمله لیزینگ‌ها، موسسات مالی، شرکت‌های تامین سرمایه، شرکت‌های تولیدی مختلف و غیره، به‌طور بالقوه در معرض ورود پول‌های کثیف ناشی از عواید حاصل از وقوع جرم است.
وی افزود: مراودات و تعاملات برون مرزی هلدینگ ایران خودرو با سایر نهادهای اقتصادی و تجاری خارج از کشور بر اهمیت توجه بیش از پیش به رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم می‌افزاید.
در پایان این نشست توافق شد در تعامل و هماهنگی بیش از پیش و حداکثر در مدت ۲ ماه، ارتقای زیرساخت‌های اولیه مورد نیاز در ایران خودرو معمول و نتیجه به مرکز اطلاعات مالی گزارش شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari