شهرکرد- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۳۰ گلخانه در استان در حال احداث است، گفت: تا پایان سال سطح گلخانه های این استان به ۱۰۰ هکتار خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین برزگر صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نخستین همایش گلخانه داران در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: این همایش ۱۴ و ۱۵ تیرماه امسال به میزبانی شهرستان بروجن برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش بررسی مسائل روز گلخانه داری، کنترل کیفی محصولات تولیدی و سازه و احداث گلخانه است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در این همایش دو روزه در خصوص تنوع کشت و ضرورت چند کشتی محصولات بحث و تبادل نظر خواهد شد.
برزگر مطرح کرد: توسعه گلخانه‌ها جز اولویت‌های جهاد کشاورزی می‌باشد که در سند آمایش استان هم به این موضوع پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه توسعه بخش گلخانه‌ای در نیمه شرقی استان باید شتاب و توسعه بیشتری داشته باشد، گفت: پس از توسعه گلخانه‌ها و افزایش تولیدات باید به دنبال بازار جهانی برای فروش محصولات تولیدی استان باشیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۴۱ هکتار گلخانه در استان در حال بهره برداری است، اعلام کرد: ۳۰ گلخانه نیز در بام ایران در حال احداث می‌باشد.
برزگر با بیان اینکه طی دو ماه آینده ۳۰ هکتار گلخانه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، افزود: سطح زیر کشت گلخانه‌ای چهارمحال و بختیاری تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۱۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.
وی اظهار کرد: برنامه ریزی لازم به منظور افزایش سطح گلخانه‌ای استان حداقل به ۵۰۰ هکتار تا پایان سال ۱۴۰۴ انجام شده است که این مهم نیازمند همکاری دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای تولید با کیفیت تر، بهره وری مناسب از آب و اشتغال بهینه را به همراه دارد که این مهم تحولی در بخش کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari