عادت های غلط که باعث چرب شدن مو می شود
بورس نیوز:  شما مو‌های تان را می‌شویید تا از شر چربی اضافی آن خلاص شوید در حالی که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه شامپو زدن روزانه، چربی خود پوست را از بین می‌برد و درنتیجه پوست شروع به تولید چربی می‌کند تا خشکی آن را جبران کند. سعی کنید یک روز در میان یا ۲ الی ۳ بار در هفته از شامپو استفاده کنید.
بسیاری از ما، هر روز مو‌های مان را می‌شوییم تا از شر چربی اضافی آن خلاص شویم، چه بسا، باعث چرب‌تر شدن آن‌ها می‌شویم. عادات غلطی وجود دارند که باعث چرب‌تر شدن مو‌های ما می‌شوند:
همانطور که دست زدن به صورت باعث انتقال چربی از نوک انگشتان به پوست و ایجاد جوش می‌شود، زیاد دست زدن به مو‌ها نیز تولید چربی را تحریک می‌کند.
بله شما مو‌های تان را می‌شویید تا از شر چربی اضافی آن خلاص شوید در حالی که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه شامپو زدن روزانه، چربی خود پوست را از بین می‌برد و درنتیجه پوست شروع به تولید چربی می‌کند تا خشکی آن را جبران کند. سعی کنید یک روز در میان یا ۲ الی ۳ بار در هفته از شامپو استفاده کنید.
زیاد شانه کردن مو، می‌تواند باعث چرب‌تر شدن آن شود. شاید با شانه زدن ابتدا مو‌ها براق به نظر برسند، اما حتما به سرعت چرب خواهند شد. اگر خیلی عادت به شانه زدن مو‌ها دارید، حداقل فقط ساقه و انتهای مو‌ها را شانه بزنید و از کشیدن شانه بر پوست سر خودداری کنید.
رر استفاده از نرم کننده‌ها دقت کنید. ممکن است نرم کننده‌ای که استفاده می‌کنید برای مو‌های شما قوی باشد و باعث ریزش آن شود. گاهی نیز ممکن است آن را خوب آبکشی نکنید و همین امر باعص چرب شدن سریع‌تر مو می‌شود. همچنین از استفاده آن بر روی پوست سر خودداری کنید و فقط بر روی ساقه و ریشه مو تمرکز کنید تا ریشه‌های مو را چرب نکنید.
شاید شانه پر از مو، از نظرتان مشکلی نداشته باشد، چون مو‌های خودتان است. اما اگر مو‌های چربی دارید و همیشه از این بابت ناراحت هستید بدانید که همان مو‌های مرده داخل شانه می‌توانند عامل چربی مضاعف مو‌های شما باشند.
شانه شما می‌تواند حاوی همه نوع ماده از گرد و خاک گرفته تا ذرات سرم‌ها و ماسک‌هایی که استفاده می‌کنید باشد. برس یا شانه آلوده می‌تواند آلودگی‌ها را به مو‌های تان انتقال دهد و آن‌ها را کثیف کند؛ بنابراین پس از هر بار استفاده از برس یا شانه آن‌ها را تمیز کنید.
محصولاتی هستند که می‌توانند مو‌ها را مسدود نمایند و در هنگام شانه کردن موهایتان احساس کنید که اگر کمی بیشتر بر روی شانه فشار بیاورید می‌توانند مو‌های شما را از جایشان بکنند و اگر از شامپو‌های نرم کننده دو تا چهار بار در ماه استفاده نمایید می‌توانند این حالت نامطلوب و ناخوشایند را کاملا از بین ببرند.
ممکن است محصولات آرایشی و بهداشتی غلطی انتخاب کرده باشید که با جنس مو‌های شما سازگار نیستند. سعی کنید به دنبال موادی با فرمول‌ها یسبک باشید و گول محصولاتی را که قول درخشندگی و لطافت فراوان می‌دهند نخورید، زیرا آن‌ها احتمالا مناسب موی عروسک‌ها هستند.

source

توسط ecokhabari