خرمشهر- معاون وزیر راه و مدیرعامل بنادر کشور با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات تجاری و گردشگری با کویت، از تلاش برای تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان در سفر به کویت خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صفایی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بندر خرمشهر اظهار کرد: از وزارت امور خارجه درخواست شده که ارتباط اقتصادی شکل گیرد و موضوع صدور ویزا برای تجار و هموطنان تسهیل شود.
وی در ادامه رایزنی وزارت خارجه در این رابطه در سال‌های گذشته را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که این اقدام عامل رونق تبادلات تجاری میان دو کشور (ایران – کویت) باشد.
معاون وزیر راه و مدیرعامل بنادر کشور با بیان اینکه زیربناها در بندر خرمشهر فراهم شده و هم اکنون شناور مسافری به صورت منظم سه بار در هفته تردد دارد، افزود: این اقدام بستر مناسبی را برای تجار ایرانی فراهم می‌کند به طوری که با سه ساعت دریانوردی هم سفر تفریحی – تجاری باشد و هم با تجار کویت ارتباط برقرار کنند.
صفایی در ادامه هدف اصلی حضور در خرمشهر را هماهنگی با سایر وزارتخانه‌ها و پیگیری برای رونق این بندر دانست و گفت: هر چند از ابتدای سال جاری واردات کانتینر به بندر خرمشهر رشد داشته که تاکنون ۳۴۰ فروند کشتی به بندر خرمشهر تردد کردند که آمار بسیار خوبی است.
وی بیان کرد: در سفر اخیر وزیر اقتصاد و دارایی مصوب شده که تسهیلاتی در حوزه سود بازرگانی به بندر خرمشهر تعلق بگیرد و از این طریق تلاش خواهد شد تا ورود و خروج کالا از این بندر افزایش یابد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari