خرم‌آباد- رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد پاییز امسال به بهره برداری می‌رسد، گفت: ۱۱۰ میلیون یورو برای این واحد سرمایه گذاری شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سید پرویز فتاح عصر چهارشنبه در بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه واحد بخار این نیروگاه پاییز امسال به بهره برداری می‌رسد، اظهار داشت: ‬تاکنون ۸,۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه واحد بخار این نیروگاه از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار است، تصریح کرد: حُسن واحد بخار این است که سوخت لازم ندارد.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور با تاکید بر اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد دو واحد گازی دارد، افزود: امروز هر کدام از این واحدها ۱۱۸ مگاوات برق تولید می‌کنند و ۲۴ ساعته تولید برق را در این شرایط سخت تابستان انجام می‌دهند.
فتاح خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان برای واحد بخار این نیروگاه ۱۱۰ میلیون یورو غیر از مبالغ ریالی سرمایه گذاری می‌کند و تمام مسائل اجرایی آن حل شده است.
براساس این گزارش، فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد نیز با ظرفیت ۵۲۶ مگاوات در حال ساخت است که حدود ۳۰ درصد پیشرفت از لحاظ کارهای ساختمانی دارد.
‬به گفته مسئولان، فاز دوم این نیروگاه نیز تا پایان دولت انقلابی سیزدهم افتتاح و به شبکه اضافه می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari