رشت- وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه مهار تورم اولویت دولت سیزدهم در بخش اقتصاد است، گفت: دستگاه های متولی کنترل نقدینگی و تورم را در دستور کار دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز (شنبه) در دیدار وزیر اقتصاد با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت وجود متخصصان و تکیه بر دانش بومی بسیاری از قله‌های رفیع علوم بویژه در بخش‌های نظامی را فتح کرده است، گفت: در میدان بزرگ اقتصادی هم باید از وجود نخبگان و متخصصان استفاده کرد تا مشکلات حل شود.
آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به تلاش دشمنان برای عقب نگه داشتن نظام اقتصادی ایران، افزود: وزارت اقتصاد با تشکیل اتاق‌های اندیشه ورز و بهره گیری از دانش حوزویان، اساتید دانشگاه، نمایندگان مجلس و نیروهای دلسوز با تجربه می‌تواند مقابل هجمه‌های اقتصادی دشمنان بایستد.
وی نظام اقتصادی کشور را دچار چالش‌هایی در بخش‌های بودجه‌ای و مالیاتی دانست و تصریح کرد: باید با نظارت بیشتر جلوی فرارهای مالیاتی و نقصان‌های این عرصه را گرفت و نظام بانکی نیز با برنامه ریزی اصولی باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به اینکه غلبه واردات بر صادرات یکی دیگر از مشکلات اقتصادی کشور است، افزود: بسیاری از کشورهای منطقه بویژه همسایگان خواستار تولیدات ایران اسلامی هستند و دولت با بازاریابی بین المللی برای محصولات داخلی و حمایت از صادرکنندگان، روند افزایش تولید داخل و بی نیازی از واردات را تسریع کند.
مهار تورم مهم‌ترین اولویت است
وزیر اقتصاد هم در این دیدار مهار تورم را اولویت مهم دولت در بخش اقتصاد اعلام کرد و گفت: دستگاه‌های متولی این بخش با تقسیم وظایف کنترل نقدینگی و تورم را دستور کار اول خود قرار داده‌اند.
احسان خاندوزی افزود: وزارت اقتصاد از همه ظرفیت‌ها برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور استفاده کرده و برنامه ریزی جدی برای تسهیل در صادرات کالاهای تولید داخل دارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari