انتشار صورت مالی میاندوره ای شرکت ها
بورس نیوز: محسن انصاری مهیاری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اشاره به نزدیک شدن اتمام مهلت انتشار صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ که مطابق با بند ۳ ماده ۷ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات حداکثر ۳۰ روز پس از پایان مقطع میان‌دوره‌ای است، اظهار کرد: با هدف بهبود فرایند‌های اطلاع‌رسانی و همچنین جلوگیری از درز اطلاعات نهانی، اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل ناشران بورسی و فرابورسی برای انتشار این اطلاعات هر چه سریعتر اقدام کنند.
وی با تاکید بر اینکه اطلاعات شرکت‌ها به محض تهیه باید بلافاصله افشا و منتشر شود، تصرح کرد: زمان‌بندی اعلام شده در دستورالعمل افشا، حداکثر مهلت ارائه صورت‌های مالی میان دوره‌ای طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار است.
انصاری ادامه داد: بدیهی است چنانچه اطلاعات شرکت‌ها بلافاصله پس از تهیه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، افشا و منتشر نشوند، از مصادیق اطلاعات نهانی به‌شمار خواهند رفت.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: ارائه به موقع اطلاعات و صورت‌های مالی شرکت‌ها مطابق با زمان‌بندی تعیین شده در دستورالعمل افشای اطلاعات یکی از معیار‌های اصلی در محاسبات امتیازات رتبه‌بندی ناشران محسوب می‌شود.

source

توسط ecokhabari