کاهش ۱۷ درصدی هزینه‌های مالی بانک تجارت+بورس نیوز
بورس نیوز:
بانک تجارت در گزارش فعالیت ماهانه خود در خردادماه سال جاری، مجموع پرداختی‌های خود جهت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را مبلغی برابر با ۲ هزار و ۹۵۹ میلیارد تومان اعلام کرد و طی ۳ ماه گذشته از ابتدای سال جاری نیز توانست ۸ هزار و ۹۲۳ میلیارد تومان سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را به مشتریان خود پرداخت کرد.
عملکرد ماهانه بانک تجارت+بورس نیوز
“وتجارت” در خردادماه  مجموع هزینه‌های مالی ۳۷۸ میلیارد ریالی شناسایی کرد که در مقایسه با ماه گذشته ۱۷ درصد کاهش را تجربه کرد، همچنین میزان سرمایه ثبت‌شده طی این دوره را ۲۲ هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان اعلام کرد.
بیشتر بخوانید: مشارکت حداکثری بانک تجارت با اتحادیه سراسری صنایع پایین دستی پتروشیمی
میزان پرداختی بانک تجارت جهت سود‌های سپرده سرمایه‌گذاری در خردادماه ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته ۳ درصد کاهش یافت و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز با افزایش ۲۲ درصدی روبه‌رو بود.
“وتجارت” توانست در خردادماه تراز مثبت ۴۲ درصد را طی این دوره به ثبت برساند، سود عملیاتی بانک تجارت طی این دوره ماهانه به مبلغ یک هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان رسید.
روند پرداختی سود سپرده های سرمایه گذاری وتجارت+بورس نیوز
بیشترین میزان پرداختی سود سپرده سرمایه‌گذاری در اختیار بخش «سپرده بلندمدت دوساله» با یک هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان بود و جایگاه بعدی پس از آن نیز مربوط به «سپرده‌های کوتاه مدت» با مبلغی بالغ بر ۷۹۰ میلیارد تومان بود.
“وتجارت” در خردادماه درآمد عملیاتی محقق‌شده خود را ۵ هزار و ۵۴۹ میلیارد تومان به ثبت رساند، عمده‌ترین درآمد شناسایی‌شده از این بخش متعلق به تسهیلات اعطایی بود که ۴ هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان آورده برای این بانک داشت.
درآمد تسهیلات اعطایی بانک تجارت در خردادماه نسبت به اردیبهشت‌ماه با رشد ۲۳ درصدی همراه بود، مجموع درآمد از این بخش طی ۳ ماه گذشته از ابتدای سال مالی ۱۰ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان شناسایی شد.

source

توسط ecokhabari