معاون امنیت شبکه برق کشور گفت: مصرف برق کشور امروز از نخستین ساعت روز روند افزایشی داشت، به‌گونه‌ای که تا این لحظه به ۶۷ هزار مگاوات رسیده و احتمال رسیدن آن به بیش از ۶۹ هزار مگاوات می‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، اردشیر مذکور اظهار داشت: مصرف برق این روزها نسبت به روزها و سال‌های گذشته به‌شدت افزایش‌یافته است، به طوری که اوج تاریخی مصرف برق کشور روز گذشته به ۶۸ هزار و ۹۳۷ رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال ۹.۴ درصد رشد یافته است.
وی ادامه داد امروز نیز همچنان روز بسیار گرم و سختی پیش روی صنعت برق است به طوری که از ابتدای بامداد تاکنون حدود هزار مگاوات نسبت به‌روز گذشته افزایش دارد.
این مقام مسئول گفت: تأمین این میزان برق برای نیروگاه‌ها بسیار سخت و دشوار است و تاکنون و در این شرایط تأمین برق به‌زحمت انجام شده است.
مذکوری ادامه داد: اگر همین روند مصرف تداوم یابد که هم اکنون ۶۷ هزار مگاوات است قطعاً به بیش از ۶۹ هزار مگاوات خواهیم رسید که عدد بسیار بزرگی است.
وی خاطرنشان کرد: هم‌وطنان در بکارگیری وسایل پرمصرف از همین ساعت تا ساعت ۱۸ خودداری کنند تا در این روزهای گرم بتوان برق پایداری را تأمین کرد.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر امنیت شبکه برق کشور گفت: تاکنون هیچ خاموشی در کشور نداشته‌ایم و امید است با همراهی خوب مشترکان بتوانیم این امر را تداوم بخشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari