رییس کمیته دانش بنیان مجلس گفت: کسانی که در زمینه استارتاپ ها و اقتصاد دانش بنیان فعالیت میکنند، باید خودشان در نوشتن قاعده شریک باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه جشنواره مدافعان اقتصاد مردمی با بیان اینکه در آینده کشور محور اصلی حکمرانی در فضای مجازی می‌شود حکمرانی بر اقتصاد دیجیتال، افزود: هر چرخه‌ای را اگر موضوع اقتصادی اش را تعریف نکنیم، رو به مرگ خواهد رفت. مثلاً در مورد پیامرسان‌های داخلی این موضوع را می‌توان مشاهده کرد.
توانگر با بیان اینکه قانون نویسی را باید مردمی کرد، ادامه داد: کسانی که در زمینه استارتاپ ها و اقتصاد دانش بنیان فعالیت می‌کنند، باید خودشان در نوشتن قاعده شریک باشند، وگرنه آن چیزی که سیاستگذار در کنج پستوی خود می‌نویسد صدای خیلی‌ها را در میاورد. مثال بارز آن می‌توان به طرح صیانت اشاره کرد که اکثر جامعه را ناراحت می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه قانون نویسی مردمی نشده است و فعالین حوزه دانش بنیان خودشان در نوشتن قوانین مشارکت ندارند، گفت: از اول انقلاب اقداماتی مثل جهاد سازندگی، بسیج مردمی و… از ابتکارات و از هوشمندی امام بوده است که مردم را در صحنه مشارکت داد. در حال حاضر هم ظرفیت گروه‌های مردمی مثل گروه‌های جهادی به نظر می‌آید می‌توانند در قانون نویسی کمک کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari