مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی این پالایشگاه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پالایشگاه نفت تهران، مدیرعامل شرکت پالایش نفت شهید تندگویان تهران گفت: طبق برنامه زمان‌بندی، تعمیرات اساسی واحدهای سولفور زدایی از نفت سفید، سولفور زدایی از نفت گاز، هیدروژن شماره ۳، گوگرد سازی شماره ۳، واحدهای آمین ۲ شمالی و جنوبی و واحد آب ترش پالایشگاه با موفقیت خاتمه یافت.
سید مصطفی سید رضا تهرانی با اعلام این خبر، ایمنی، کیفیت، سرعت و بهبود را از مهم‌ترین مؤلفه‌های این تعمیرات اساسی برشمرد و افزود: تعمیرات اساسی یک فرایند تعمیرات پیشگیرانه است که به بیان دقیق‌تر می‌توان آن را بازگردانی واحد به شرایط قابل‌اطمینان برای یک دوره عملکرد طولانی مدت در نظر گرفت.
وی یادآور شد: در تعمیرات اساسی، همه تجهیزات موجود در واحد باز شده و از تمام قسمت‌های تجهیزات بازرسی به عمل می‌آید و پس از آن تعمیر یا تعویض قطعات و خطوط انتقال طبق درخواست ادارات بهره برداری و بازرسی فنی مبتنی بر دستور کارهای صادر شده انجام می‌گیرند.
سید رضا تهرانی اظهار داشت: در هر دوره از تعمیرات اساسی اقدامات بهبودی که در شرایط عملیات واحد قابل انجام نیست نیز نصب و راه اندازی می‌شوند، در واقع در پایان هر دوره تعمیرات اساسی، واحد براِی یک دوره عملکرد با کیفیت مطلوب تضمین می‌شود.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران پیرامون مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در این تعمیرات اساسی اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی های انجام‌شده، تخلیه و تعویض کاتالیست کوره ۳H-۸۰۱، تعمیرات اساسی کوره‌های H-۴۱۷۰۱ H-۴۱۷۰۲ H-۴۱۸۰۲ H-۴۱۸۰۱ ۳H-۸۰۱، تعویض بخشی از کاتالیست در بالای راکتورهای واحد KHDS، تعویض تیوب کامل مبدل E-۴۱۸۰۶ و همچنین تعویض کامل کاتالیست راکتورهای ۳R-۹۰۱ و ۳R-۹۰۲ از مهم‌ترین اقدامات در این دوره از تعمیرات اساسی در این دوره بود.
وی اضافه کرد: واحد تصفیه هیدروژنی نفت سفید KHDS با ظرفیت اسمی ۳۱ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز جهت تولید نفت سفید کم سولفور و سوخت جت به کار گرفته می‌شود.
سید رضا تهرانی اعلام کرد: به این ترتیب که نفت سفید و نفتای امتزاج حاصل از واحدهای تقطیر از این واحد عبور کرده، مشتقات گوگردی و ازت دار آن تحت فشار و دمای بالا در مجاورت کاتالیست جدا و نفت سفید با میزان گوگرد کمتر از ppm ۴۰ تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران گفت: واحد تصفیه هیدروژنی نفت گاز GHDS با ظرفیت اسمی ۵۳ هزار و ۳۰۰ بشکه در روز برای تولید نفت گاز با استاندارد Euro V به کار گرفته می‌شود.
وی بیان کرد: به این ترتیب نفت گاز سبک، نفت گاز سنگین و نفتای امتزاج حاصل از واحدهای تقطیر از این واحد عبور و مشتقات گوگردی و ازت دار آن تحت فشار و دمای بالا و در مجاورت کاتالیست تصفیه و تا کمتر از ppm۱۰ کاهش می‌یابد.
مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران از آغاز تعمیرات اساسی واحد تبدیل کاتالیستی (CRU) از روز دوشنبه ۳ مرداد امسال به مدت ۲۴ روز کاری خبر داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari