در روزهای اخیر صف‌هایی مقابل برخی از صرافی‌های مجاز که اقدام به خرید و فروش دلار با نرخ توافقی می‌کنند تشکیل شده است که این صف ها برای سود تقریبا دو میلیون تومانی تشکیل شده است.
به گزارش خبرنگار مهر در روزهای اخیر صف‌هایی مقابل برخی از صرافی‌های مجاز که اقدام به خرید و فروش دلار با نرخ توافقی می‌کنند تشکیل شده است. عمده این افراد برای سود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی که حد اکثر عایدشان خواهد شد حاضرند با کودک خردسال در گرمای نزدیک به ۴۰ درجه در صف بایستند.
بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حاکی است این افراد با داشتن کارت ملی حد اکثر ۲۰۰۰ دلار را به قیمت ۳۰ هزار ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند و فقط چندقدم آن طرف تر از مغازه دلالانی هستند که این دلار را نهایتاً با قیمت ۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان از این افراد می خرند که براین اساس در یک روز نهایتاً چیزی حدود ۲ میلیون تومان از این خرید و فروش عایدشان می‌شود.
بررسی کانال دلار عرضه دلار توافقی نشان می‌دهد در این کانال فقط دلارهایی با احجام اندک مشتری دارد و عرضه‌های میلیونی بدون مشتری هستند.
پیگیری‌های صورت گرفته خبرنگار مهر حاکی است عدم معامله عرضه‌های میلیونی دلار در کانال دلار توافقی نشان می‌دهد در روزهای آتی شاهد کاهش قیمت دلار در بازار خواهیم بود. این گزارش حاکی است دلالان در هفته گذشته دلار را به قیمت ۳۲ هزار تومان خریداری می‌کردند که این قیمت هم اکنون به ۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari