پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس در روزهای ششم و هفتم مردادماه سال جاری در مینسک (پایتخت بلاروس) به ریاست وزیر صمت و وزیر صنایع بلاروس برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رحمت‌الله خرمالی، مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت ایران در این زمینه اظهار داشت: در این اجلاس تقویت و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه همکاری‌های تجاری و صنعتی، کشاورزی و پرورش ماهی، سرمایه گذاری، زمین شناسی و منابع آبی، بهداشت و داروسازی، حمل و نقل و همکاری فیمابین اتاق‌های بازرگانی در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به حجم ۴۰ میلیون دلاری تبادلات مالی میان ایران و بلاروس، ادامه‌داد: حجم مبادلات بسیار پایین است، بنابراین انتظار می‌رود در امتداد توافقات و تفاهمات تبادلات تجاری دو کشور رشد یابد.
گفتنی است علاوه بر حضور هیات دیپلماتیک ایرانی در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، دیدار و گفت‌وگوی «سید رضا فاطمی امین» با «یوری نظروف» معاون نخست وزیر و بازدید از تعدادی مراکز صنعتی از برنامه‌های دیگر سفر وزیر صمت و هیات همراه به مینسک است.
چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی با بلاروس در بهمن ماه ۱۳۹۶ در تهران برگزار شده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari