سمنان- استاندار سمنان از وقوع سیلاب در برخی جاده‌های استان خبر داد و گفت: با حضور به موقع عوامل راهداری خوشبختانه شامگاه گذشته این راه‌ها بازگشایی و مشکلی در استان وجود ندارد.
سید محمد رضا هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه وقوع سیلاب در استان سمنان نیز مانند دیگر نقاط کشور طی شبانه‌روز گذشته تجربه شد، بیان کرد: در برخی مناطق، سیلاب بر روی جاده‌های بین راهی قرار و موانعی را پدید آورده بود که خوشبختانه با اقدام به موقع عوامل راهداری این مورد رفع شد.
وی از حضور و سرکشی به جاده‌هایی که سیلاب بخشی از آنها را تحت تأثیر قرار داده خبر داد و بیان کرد: دستورات و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
استاندار سمنان با بیان اینکه روز گذشته جلسه مدیریت بحران تشکیل و تمام تصمیمات در این ارتباط گرفته شده است، ابراز کرد: به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اعلام شده که باید در این روزها آماده‌باش باشند تا در صورت لزوم، به امداد رسانی بپردازند.
هاشمی با بیان اینکه خسارات خوشبختانه جزئی بوده است، گفت: از مردم می‌خواهیم که اگر روز جمعه قصد بیرون آمدن از منزل دارند نقاطی را انتخاب کنند که در مسیر سیلاب و رودخانه‌ها و همچنین ارتفاعات نباشد چرا که حفظ جان و سلامت در مهمترین اولویت‌ها قرار دارد.
وی افزود: به تمام دهیاری‌هایی که در حاشیه رودخانه‌ها و مصب رودها قرار داشته و حالت ییلاقی دارند نیز اعلام شده است که اجازه اسکان و استقرار به گردشگران در نقاط حادثه خیز را ندهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari