شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد که با توجه‌ به گسترش بارندگی‌ها، شهروندان از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
به گزارش خبرگزاری‬ مهر به‌ نقل‬ از شرکت مدیریت منابع آب ایران، در پی هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر رشد ابرهای همرفتی و گسترش بارندگی‌ها در استان‌های تهران و البرز و احتمال بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها و ‏وقوع ‏سیلاب، شهروندان و گردشگران هشدارها را جدی گرفته و از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
بر اساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران در خصوص رشد ابرهای همرفتی و تداوم و گسترش بارندگی‌ها، طی روزهای یکشنبه (۹ مرداد ماه) تا چهارشنبه (۱۲ مرداد ماه) در استان‌های تهران و البرز، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و در نواحی مستعد تگرگ، خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است که احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب به شکل محلی و محدود و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود خواهد داشت.
بر این اساس، شهروندان و گردشگران هشدارها را جدی گرفته و همچنان از هرگونه تردد، استقرار و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دریاچه سدها و دیگر تأسیسات آبی پرخطر جداً خودداری کنند تا شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari