بیله‌سوار-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ورودی مسافران خارجی در ۴ ماه اول امسال از پایانه مرزی بیله‌سوار رشد ۴ هزار درصدی داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، کلیم‌الله وثوقی ظهر چهارشنبه در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار از تردد ۲۴ هزار نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار خبر داد و اظهار کرد: ورودی مسافران خارجی در ۴ ماهه اول سال‌جاری از پایانه مرزی بیله‌سوار رشد ۴ هزار درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه میزان تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود ۶۰۲ نفر بود، گفت: این میزان تردد ۳ هزار و ۸۴۳ درصد رشد را نشان می‌دهد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۸۶ نفر ایرانی و ۲۱ هزار و ۴۵۳ نفر نیز مسافر خارجی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: ۱۰ هزار و ۱۸۴ نفر مسافر خارجی از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار وارد و ۱۱ هزار و ۲۶۹ نفر نیز خارج شده‌اند و همچنین ۲ هزار و ۲۶۱ نفر مسافران ورودی ایرانی و ۲۵۱ نفر مسافران خروجی ایرانی بوده است.
وثوقی ادامه داد: در ۴ ماهه اول سال‌جاری ۱۴۷ هزار تن کالای ایرانی نیز از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شده است که مجموع صادرات، واردات، ترانزیت ورودی و خروجی در مدت یادشده ۳۹ درصد افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: کالاهای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده است.
عضو شورای اداری استان اردبیل با اشاره به تردد ۴۶ هزار دستگاه کامیون در ۴ ماه گذشته از پایانه مرزی بیله‌سوار افزود: در مدت یاد شده تردد وسائط نقلیه از این پایانه ۵۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari