اختصاص ۲ هزار میلیارد تومانی به صندوق بیمه حوادث طبیعی
بورس نیوز: سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: بعد از بازدیدی که رئیس جمهور از مناطق سیل زده داشت، یکی از تصمیمات دولت برای شیوه رسیدگی به خسارات ناشی از سیل تغییر در رویه گذشته بود.
وی با بیان اینکه تخریب سرپناه مردم از مسائل بسیار دردناک و نیازمند چاره جویی فوری، افزود: پیش از این از مکانیزم تخصیص بودجه‌های لازم برای مدیریت بحران یا جبران خسارت سیل و زلزله استفاده می‌شد، اما وزارت اقتصاد و دارایی گزارشی به هیأت دولت ارائه کرد تا برای جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله از ظرفیت صنعت بیمه که در بسیاری از کشور‌ها به عنوان شیوه‌ای کارآمد استفاده می‌شود و در احکام قانونی هم درج شده، بهره ببریم.
خاندوزی بر همین اساس خاطرنشان کرد: صندوق بیمه همگانی ساختمان در کشور از سال گذشته فعال شده، اما به جهت اینکه بودجه‌های لازم در اختیار نگرفته بود، تاکنون آنگونه که باید فعال نبوده است.
وزیر اقتصاد اعلام کرد: هیأت دولت امروز مصوب کرد دو و نیم هزار میلیارد تومان برای سال ١۴٠٠ به صندوق بیمه حوادث طبیعی ساختمان اختصاص یابد که از طریق قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن خسارات ناشی از سیل و زلزله را جبران کنیم.
خاندوزی تصریح کرد: اگر خودروی مردم نیز در حوادث ناشی از سیل دچار مشکل شود، مردم به راحتی می‌توانند به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و در کوتاه‌ترین زمان خسارت بگیرند.

source

توسط ecokhabari