اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک‌پلاس) بر سر افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه برای ماه سپتامبر (شهریور – مهر) به توافق رسیدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) در سی‌ویکمین نشست خود، بر سر افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه برای ماه سپتامبر (شهریورماه – مهرماه) به توافق رسیدند.
بر اساس تصمیم امروز چهارشنبه ۱۲ مرداد نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس، تولید نفت خام کشورهای عضو این ائتلاف ۱۰۰ هزار بشکه در ماه سپتامبر افزایش می‌یابد.

اوپک‌پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع کووید -۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود کرد، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به مرور تسهیل کرده است، این مقدار افزایش عرضه (۹.۷ میلیون بشکه در روز) روی کاغذ به پایان خط رسیده، اما همه این مقدار وارد بازار نشده است.

آنگونه که منابع آگاه اعلام کردند مقدار تعهد اوپک‌پلاس در ماه ژوئن ۳۲۰ درصد بوده، یعنی این ائتلاف حدود ۳ میلیون بشکه در روز کمتر از سهمیه‌های تعیین‌شده در ماه ژوئن تولید کرده است.

اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند سی‌ودومین نشست مشترک اوپک پلاس پنجم سپتامبر (۱۴ شهریورماه) برگزار شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari