اهواز- مدیرکل شیلات خوزستان گفت: صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان برای شناورهای این استان از امروز ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی آزاد شد.
فتح الله ابوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان برای شناورهای خوزستان از امروز پنجشنبه (۲۰ مرداد ۱۴۰۱) تا اطلاع ثانوی آزاد و صید ماهی در این صیدگاه (بحرکان) ممنوع اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه همزمان با آزادسازی صید میگو نیز پایان دریابست در صیدگاه بحرکان خواهد بود، افزود: مجوز صید فقط برای لنج‌های صیادی در ۴ شهرستان آبادان، خرمشهر و ماهشهر و هندیجان برای صید ماهی و میگو به صورت یکسان ۷ روز و قایق‌های هندیجان ۷ روزه صادر می‌شود؛ همچنین صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه بحرکان ممنوع اعلام می‌شود.
ابوعلی تاکید کرد: رعایت برخی اقدامات فنی و استاندارد از جمله داشتن سایبان، اخذ گواهینامه سمپاشی معتبر و بهداشتی برای همه خدمه و شناورها و اندازه چشمه بدنه تور ۵۰ میلیمتر توسط شناورهای صیادی متقاضی صید میگو ضروری است.
مدیرکل شیلات خوزستان افزود: تخلیه و حمل و نقل آبزیان صید شده تابع مقررات بوده و مسئولان کنترل کیفی ناظر بر حسن اجرای دستورالعمل‌ها خواهند بود و خودروهای حمل و نقل آبزیان ملزم به تجهیز به اتاقک عایق دار استاندارد هستند.
ابوعلی یادآور شد: صیادان نسبت به تهیه و ارسال آمار دقیق صید در فرم‌های مرتبط به صورت تمام شماری هر ۳ روز یک بار به معاونت صید خوزستان اقدام کنند.
وی گفت: یگان حفاظت منابع، مدیران شیلات شهرستان‌ها، همه کارشناسان حوزه صید ناظر عملیات خواهند بود و با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari