ساری- وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه دولت مسئله ارز را رها نکرده است، گفت: تلاش های زیادی برای کنترل بازار ارز صورت گرفته است.
به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان خاندوزی ظهر شنبه در نشست مجمع نمایندگان و فعالان اقتصادی استان با بیان اینکه فعالان اقتصادی مازندران در کشور درخشان هستند، افزود: امیدواریم شاهد سرعت بخشیدن به توسعه باشیم.
وی با اظهار اینکه در مسیر توسعه منطقه‌ای ناچاریم نقشه راهی داشته باشیم، خواستار تهیه نقشه از سوی استان‌ها برای توسعه بلندمدت شد و گفت: استان‌ها مزیت‌ها و اولویت‌هایی دارند که باید در تصمیم گیری ها به آن توجه شود.
وی تاکید کرد: باید انرژی خود را روی اولویت‌ها متمرکز کنیم و متأسفانه اکنون نقشه اقتصادی در استان نداریم.
خاندوزی یادآور شد: در ستاد اقتصادی دولت بنا داریم نااطمینانی اقتصادی را بکاهیم و در حوزه مجوزها تلاش کنیم با دستگاه‌های صادرکننده هماهنگی و رایزنی داشته باشیم.
وزیر اقتصاد و دارایی مسئله کنترل تورم را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به درآمدهای کم دولت بنا دارد به کسری بودجه و تورم دامن نزند و در سیاست‌های پولی و بانکی نیز به موضوع کاهش تورم توجه کنیم.
وی با اظهار اینکه دولت موضوع ارز را رها نکرده است، تصریح کرد: به شدت تلاش می‌کردند تا نرخ‌های بالایی را بر ارز و اقتصاد تحمیل کند و این نشان می‌دهد دست‌هایی درکار است و به رغم برهم خوردن نسبت‌ها، دولت تلاش‌های زیادی برای کنترل ارز به خرج داده است.
وزیر اقتصاد و دارایی خواستار افزایش سقف اختیارات مسئولان بانکی در استان‌ها شد و گفت: بنای ما براین است که کمترین پرونده‌های بانکی، مالیاتی و غیره در خارج از استان بررسی شود.
وی با بیان اینکه افزایش مالیات‌ها باید از طریق مودیان جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق شود، گفت: در حوزه مولدسازی دارایی‌ها باید بپذیریم که دولت صلاحیت مدیریت کردن بسیاری از دارایی‌ها را ندارد و باید دارایی‌های راکد در اختیار بخش خصوصی و غیردولتی قرار گیرد.
خاندوزی با اظهار اینکه در بخشی از سیستم اداری نگاه قبل به بخش خصوصی حاکم است، افزود: برخی‌ها تلاش می‌کنند چوب لای چرخ بخش خصوصی بگذارند.
وی با بیان اینکه اگر قصد داریم ماشین ساز شویم باید از ماشین سازان حمایت کنیم، پشتیبانی از بخش تولید را ضروری دانست و گفت: باید نسبت به روش‌های جایگزین مالی تدبیر و برنامه ریزی کنیم
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari