پس از آنکه داده‌های اقتصادی چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، نگرانی‌های جدیدی درباره رکود بالقوه جهانی که می‌تواند تقاضای انرژی را تحت تأثیر قرار دهد را آشکار کرد، قیمت نفت در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه کاهش یافت که به افزایش زیان‌های جلسه قبل دامن زد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در آغاز معاملات امروز، ۱۶ آگوست، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۹۰ سنت معادل یک درصد کاهش به ۹۴ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید. همچنین قیمت نفت خام WTI با ۸۱ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش به ۸۸ درصد و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید.
این در حالی است که معاملات آتی نفت در جلسه قبل حدود ۳ درصد کاهش داشته و تداوم کاهش در جلسه معاملاتی امروز به زیان‌های جلسات پیشین دامن زده است.
همزمان با کاهش قیمت نفت، سایر قیمت‌ها پس از داده‌های اقتصادی ناامید کننده چین کاهش یافته است. بانک مرکزی این کشور نرخ‌های وام را برای احیای تقاضا کاهش داده، زیرا داده‌ها نشان می‌دهد اقتصاد چین در ماه ژوئیه به‌طور غیرمنتظره‌ای کند شده و فعالیت کارخانه‌ها و خرده‌فروشی‌ها به دلیل محدودیت های کووید در پکن و بحران املاک تحت فشار قرار گرفته است.
به گفته تحلیلگران و تاجران، پس از اینکه پکن در ژوئن و ژوئیه سهمیه‌های بیشتری را صادر کرد، صادرات محصولات سوخت چین در ماه آگوست به بالاترین حد خود نسبت به سال گذشته نزدیک می‌شود؛ هرچند به گفته این تحلیلگران و تاجران، محدودیت‌های گسترده‌تری برای محموله‌ها در پایین‌ترین حد هفت سال گذشته برای سال ۲۰۲۲ تعیین شده است.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) در گزارش بهره‌وری خود در روز دوشنبه اعلام کرد، در ایالات متحده، کل تولید در حوزه های اصلی نفت شیل ایالات متحده در سپتامبر به ۹.۰۴۹ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که بالاترین میزان از مارس ۲۰۲۰ است.
فعالان بازار منتظر داده‌های صنعت درباره ذخایر نفت خام ایالات متحده هستند که اواخر روز سه‌شنبه عرضه می شود. نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه نشان داد که ذخایر نفت و بنزین احتمالاً هفته گذشته کاهش یافته است، در حالی که موجودی های تقطیر افزایش یافته است.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، سه‌شنبه، ۱۶ آگوست، در ساعت ۱۱:۰۰ به وقت تهران، با کاهش ۱.۲۳ درصدی در هر بشکه، ۹۳ دلار و ۹۱ سنت معامله شد.
قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۹۸درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۸ دلار و ۵۲ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۹۵ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.
نقره نیز با کاهش ۰.۶۳ درصدی، ۲۰ هزار و ۱۴۵ دلار معامله شد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari