در بورس اوراق بهادار تهران، ارزش کل معاملات در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد ماه، نسبت به هفته منتهی به ۱۹ اَمرداد ماه افزایشی شد. این در حالی است که حجم کل معاملات کاهش ۳۴ درصدی را به ثبت رسانده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد ۱۴۰۱، حکایت از آن دارد که ارزش کل معاملات این بازار در این هفته نسبت به هفته گذشته با ۳۰ درصد افزایش، از ۱۷۵ هزار و ۸۲۹ میلیارد ریال به ۲۲۸ هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال رسید. همچنین، حجم کل معاملات این بازار از ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم در هفته گذشته به ۴۰ میلیارد و ۵۸۰ میلیون سهم رسید که کاهش ۳۴ درصدی را نشان می‌دهد.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
وضعیت صعود و نزول بازارها
در هفته یادشده، تمامی بازارها نسبت به هفته گذشته وضعیت متفاوتی داشتند.
بر این اساس، ارزش معاملات در بازار اول سهام، افزایش ۱۵۵ درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته گذشته خود تجربه کرد و از ۲۶ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال به ۶۷ هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته منتهی به ۱۹ اَمرداد ماه ۵ میلیارد و ۹۹۶ میلیون سهم بود به ۱۶ هزار و ۲۵ میلیارد سهم در هفته گذشته رسید و افزایش ۱۶۷ درصدی را به ثبت رساند.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
روند حرکت بازار دوم سهام در این هفته برخلاف بازار اول سهام، کاهشی بود؛ به طوری‌که ارزش معاملات این بازار در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد نسبت به هفته گذشته خود با کاهش ۲ درصدی از ۷۲ هزار و ۳۲۸ میلیارد ریال به ۷۰ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز با کاهش ۶۱ درصدی از ۵۱ میلیارد و ۲۰۴ میلیون سهم به ۱۹ میلیارد و ۷۸۹ میلیون سهم رسید.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
ارزش معاملات بازار بدهی با افت ۳۰ درصدی از ۲۳ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۱۶ هزار و ۳۶۵ میلیارد ریال در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد ماه رسید. حجم معاملات بازار بدهی نیز از ۲۳ میلیون برگه به ۱۷.۱۵ میلیون برگه رسید که افت ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
ارزش معاملات در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۹ اَمرداد ماه ۱۷۵ میلیارد ریال بود در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد به ۵۷۹ میلیارد ریال رسید و رشد چشمگیر ۲۲۸ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار با افزایش ۱۶۶ درصد، از ۲ میلیون قرارداد در هفته قبل به ۴.۸ میلیون قرارداد در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد ماه رسید.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به ۱۹ اَمرداد ماه در مقایسه با هفته پیش، روندی افزایشی داشتند. ارزش معاملات این بازار از ۵۳ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال در هفته قبل به ۷۳ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال در هفته یادشده رسید و رشد ۳۶.۷۹ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با رشد ۱۱.۰۷ درصدی در این هفته نسبت به هفته قبل از ۴ میلیارد و ۲۷۵ میلیون یونیت به ۴ میلیارد و ۷۴۸ میلیون یونیت رسید.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت
شاخص هم‌وزن افزایش یافت
بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد نسبت به هفته گذشته خود رشد ۰.۲۰ درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد به یک میلیون و ۴۵۱ هزار واحد افزایش یافت که رشد ۲ هزار و ۹۳۱ واحدی را نشان می دهد.
همچنین، شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز در هفته منتهی به ۲۶ اَمرداد ماه نسبت به هفته قبل افزایش داشت و با ۲.۴۳ درصد افزایش از ۳۸۹ هزار و ۶۰۲ واحد به ۳۹۹ هزار و ۷۶ واحد رسید و ۹ هزار و ۴۷۴ واحد افزایش یافت.
ارزش معاملات 30 درصد افزایش داشت

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari