الیگودرز- معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم راه اصلی الیگودرز – مسجد سلیمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، خیراله خادمی گفت: صبح روز جمعه، ۲۸ مرداد ماه، عملیات اجرایی قطعه دوم راه اصلی الیگودرز – مسجد سلیمان به عنوان کریدور ارتباطی جنوب و جنوب غرب کشور با توجه به اهمیت این مسیر برای مناطق مرکزی کشور، لرستان و خوزستان آغاز شد.
وی با تاکید بر اهمیت احداث این مسیر عنوان کرد: با تکمیل این مسیر بسیاری از روستاهای این منطقه از «بزنوید» تا «لیروک» از بن بست خارج می‌شوند و ۲۲۰ کیلومتر از مسیر ارتباطی مرکز ایران به استان خوزستان نیز کاهش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه با توجه به توپوگرافی ویژه منطقه و کوهستانی بودن مسیر ارتباطی الیگودرز و مسجد سلیمان به عنوان دو شهر مهم استان‌های خوزستان و لرستان ساخت این مسیر ضمن افزایش ایمنی و کاهش زمان سفر، دسترسی سریع به این مناطق را در شرایط بحرانی فراهم می‌کند.
خادمی با اشاره به اهمیت راه اصلی الیگودرز- مسجد سلیمان برای دسترسی جدید به شمال خوزستان اظهار کرد: با بهره‌برداری از این محور زمان سفر به مسجد سلیمان از شش ساعت به سه ساعت کاهش می‌یابد.
وی طول کل محور را ۲۸۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۷۶ کیلومتر از محور از سمت الیگودرز و ۱۳۱ کیلومتر نیز از سمت مسجد سلیمان زیر عبور قرار دارد، ۷۲ کیلومتر از این راه اصلی نیز باید احداث شود که ۵۲ کیلومتر در مرحله مطالعات بوده و بخشی نیز در دست اجرا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص احجام عملیات خاکی در این مسیر نیز عنوان کرد: ۱۸۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۸۰ هزار متر مکعب خاک ریزی و ۱۸۸ هزار مترمکعب حفاری تونل در این بخش از پروژه انجام می‌شود و احداث پنج دستگاه تونل به طول سه هزار و ۷۵۰ متر نیز از دیگر عملیات اجرایی پروژه مذکور است.
خادمی توسعه اقتصاد پایدار در محدوده الیگودرز تا مسجد سلیمان را از مزایای ساماندهی تردد در این مسیر دانست و عنوان کرد: با احداث یک محور ترانزیتی با استان خوزستان، فعالیت‌های زیربنایی در استان لرستان نیز گسترش می‌یابد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari