درآمد ۲۳۱ هزار میلیارد تومانی از مالیات طی ۴ ماه
بورس نیوز: بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در اظهارنامه‌های مالیاتی رشد سه برابری محق شده است، همچنین طبق اعلام اخیر رئیس سازمان ملیاتی اگر فرار‌های مالیاتی را به خوبی شناسایی کنیم امکان دو برابر شدن وصول مالیات نیز وجود دارد.
آمار‌های اعلامی سازمان امور مالیاتی از درآمد‌های مالیاتی کشور تا پایان تیر ماه امسال نشان می‌دهد که ۲۳۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات ستانی شده است.
در عملکرد درآمد‌های مالیاتی کشور تا پایان تیر ماه سال جاری ۲۳۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی ثبت شده که ۵۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن از محل مالیات اشخاص حقوقی بوده است.
همچنین سازمان امور مالیاتی ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر درآمد و ۵ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصولی داشته است.
این گزارش حاکی است، طی بازه زمانی مذکور (۴ ماهه امسال) ۸۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات‌های مستقیم و ۵۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر کالا و خدمات به خزانه داری کل کشور واریز شده است.
بر اساس این گزارش، نظام یکپارچه و فراگیر قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، یک نظام جامع جمع آوری و پردازش اطلاعات در سطح ملی است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین شالوده این نظام، داده‌ها و اطلاعات جمع‌آوری شده است که از مدیریت جریان اطلاعات مالی و مالیاتی مودیان شروع شده و با مدیریت اطلاعات اقتصادی، تجاری و مالی تکامل می‌رسد.
قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان به منظور شفاف‌سازی تدریجی مبادلات اقتصادی و در راستای ایجاد زیرساخت مالیات الکترونیکی و تحقق اهداف دولت الکترونیک و جهت تسهیل در شناسایی درآمد واقعی مؤدیان و رعایت عدالت مالیاتی در تاریخ ۲۱/‏۰۷/‏۱۳۹۸‬ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

source

توسط ecokhabari