برگزاری ۶ نمایشگاه ایرانی در قطر
بورس نیوز: امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد: پنج نمایشگاه یاد شده در زمینه‌های مواد غذایی، فرش و صنایع دستی، مبلمان و لوستر، دکوراسیون، مصالح ساختمانی، پوشش و مد اسلامی، هتلداری و کترینگ و خدمات فنی و مهندسی در مهرماه سال جاری در دوحه با مجوز و نظارت سازمان توسعه تجارت ایران و توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، با همکاری مرکز تجاری، سفارت و رایزنی بازرگانی ایران برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین مقرر است یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی نیز توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هم‌زمان با جام جهانی در قطر برگزار شود.
سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: در همین راستا خط مستقیم حمل و نقل کشتیرانی میان دو کشور برقرار و امکان مبادله پول از طریق غیربانکی فراهم شده است.
قالیباف گفت: در جریان این نمایشگاه‌ها مقرر است علاوه بر معرفی کالا‌های صادراتی ایران به تجار قطری، جلسات و نشست‌های تجاری میان تجار دو کشور برگزار شود.
وی بیان کرد: سازمان توسعه تجارت ایران به‌منظور تسهیل صادرات به قطر در ایام قبل، هم‌زمان و بعد از جام جهانی، مذکور اقدم به اخذ مجوز‌های لازم برای معافیت ۷۰ درصدی کالا‌های صادراتی مذکور به قطر از تعهدات ارزی صادرکنندگان به مدت ۶ ماه کرده است.

source

توسط ecokhabari