معاون وزیر انرژی عمان در رأس یک هیئت فنی و سرمایه‌گذاری در بخش انرژی به منظور دیدار و گفتگو با مقامات ایران به تهران سفر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، معاون وزیر انرژی عمان در رأس یک هیئت فنی و سرمایه‌گذاری در بخش انرژی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ایران به تهران سفر و روز سه‌شنبه (اول شهریور) با جواد اوجی، وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد.
هدف از سفر این هیئت، گفتگو درباره خط لوله انتقال گاز ایران به آن کشور و مذاکره درباره میدان نفتی مشترک عنوان شده است.
گفتنی است، روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و عمان با حمایت مقامات دو کشور از رونق خوبی برخوردار گردیده و صادرات کشورمان به عمان در چهار ماهه اول سال جاری ۱۲۳ درصد رشد کرده است.
در چهار ماه نخست سال جاری ارزش مبادلات تجاری دو کشور به ۶۴۷ میلیون دلار رسید که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش یافته است.
عمان جایگاه پنجم را در بین بازارهای صادراتی ایران در کشورهای همسایه دارد. ارزش صادرات ایران به این کشور در چهار ماه آغازین ۱۴۰۱ با رشد بیش از ۱۲۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۴۱۵ میلیون دلار رسید.
در این دوره، عمان در بین بازارهای صادراتی ایران در جایگاه هفتم و در بین کشورهای همسایه، بعد از عراق و امارات و ترکیه و افغانستان، در جایگاه پنجم قرار گرفت. این کشور در میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس نیز دومین مقصد صادرات ایران است.
نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور نیز بهمن ماه سال گذشته در مسقط برگزار شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari