اهواز- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: یکی از برنامه‌های این شرکت بازگرداندن توان تولید نفت خام به دوران قبل از تحریم‌ها بود که امروزه توانایی تولید نفت به قبل از تحریم‌ها برگشت.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دانشی پیش از ظهر امروز جمعه در مراسم رسمی بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های وزارت نفت در خوزستان که با حضور وزیر نفت و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بازگرداندن توان تولید نفت خام به دوران قبل از تحریم‌ها بود و امروز مفتخرانه اعلام می‌کنیم که توانایی تولید نفت به قبل از تحریم‌ها برگشته است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزود: این ظرفیت تا انتهای امسال به ۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و در ۵ سال آینده نیز تولید سه هزار و ۲۸۰ هزار بشکه در روز محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه آینده روشنی در انتظار صنعت نفت ایران است، گفت: علاوه بر افزایش توأم تولید در بحث مسئولیت‌های اجتماعی نیز گام‌های بزرگی انجام شده است.
دانشی با اشاره به توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تولید دانش بنیان، تصریح کرد: فعالیت‌های پژوهش و فناوری بیش از سه برابر مدت مشابه قبل شده که هدف گذاری‌های بالاتری هم در نظر گرفته شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari