اراک- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات موجود در سامانه جامع روابط کار گفت: دولت به دنبال تامین زیرساخت‌های فناورانه برای ساماندهی سامانه‌های این وزارتخانه است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی زاهدی وفا در شصت و هفتمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی گفت: تشکیل نشست‌های هم اندیشی دولت و بخش خصوصی سبب می‌شود تا مشکلات به صورت شفاف به مسئولان و دولت منعکس گردد و مجالی می‌شود برای حل مشکلات دانش بنیان‌ها که حلقه مفقوده در زنجیره نظام تولیدی کشورند.
زاهدی وفا افزود: امروز انباشت فنی در واحدهای تولیدی صنعتی کشور صورت پذیرفته اما از آن برای تشکیل هسته‌های فنی که در مراکز تحقیق و توسعه فعال باشند صورت نمی‌پذیرد.
وی افزود: دانش بنیان بودن تنها شعار نیست و ضرورت بقای ما در صحنه بین المللی است اگر نتوانیم محصولات خود را در بازارهای جهانی عرضه کنیم، فرصت‌ها را تقدیم کشورهای دیگر کرده‌ایم.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تأمین مالی و تسهیلات تکلیفی لحاظ شده در بودجه نتوانسته به دلیل مشکلات ناترازی در نظام بانکی کشور محقق شود و امروز با آنکه رشد نقدینگی کشورمان به ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده اما نتوانسته در تولید ملی و رشد اقتصادی کشور سهیم باشد.
زاهدی وفا افزود: در چنین شرایطی باید سمت تجهیز منابع از سمت بازار سرمایه به سمت تولید حرکت کنیم و دولتی طرحی را با عنوان تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری استانی برای تأمین مالی سرمایه گذاری بخش خصوصی در هر استان در دستور کار دارد.
وی ادامه داد: هنوز هم مشکلات بسیاری در سامانه جامع روابط کار وجود دارد و بحث دولت الکترونیک در این سال‌ها بارها مطرح شد و دولت به دنبال تأمین زیر ساخت‌های فناورانه لازم برای ساماندهی سامانه‌های وزارت کار است.
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به امنیت شغلی ادامه داد: قراردادهای موقت را موضوعی مهم است که باید تمام زوایای آن شفاف سازی و برای آن با خرد جمعی تصمیم گیری شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari