عملیات احداث خط لوله انتقال گاز ۳۰ اینچ نور- کلارآباد از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، در آیینی که روز سه‌شنبه (۸ شهریورماه) با حضور مسئولان محلی و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در شهر نوشهر برگزار شد عملیات احداث خط لوله انتقال گاز ۳۰ اینچ نور- کلارآباد، احداث ایستگاه کنترل فشار نور و تعویض کلاس خط لوله ۳۰ اینچ سرخس نکا آغاز شد.
مدیرعامل موسسه نیروگستر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در خصوص اجرای خط لوله انتقال گاز ۳۰ اینچ نور- کلارآباد اظهار داشت: این خط لوله به عنوان خط دوم ۳۰ اینچ شمال کشور به طول ۷۵ کیلومتر توسط هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی قرارگاه اجرا خواهد شد و هدف از اجرای آن ایجاد منبع متناسب ذخیره‌سازی گاز در زمان اوج مصرف در سطح استان مازندران و همچنین حفظ پایداری انتقال گاز در صورت بروز مشکل عملیاتی برای هر یک از خطوط فعلی و جدید عنوان شده است.
گلپور افزود: عدم رعایت حریم اختصاصی مسیر خط لوله و ساخت ابنیه‌های مسکونی و تجاری در محدوده حریم و همچنین عبور تأسیسات شهری از مسیر خط لوله از اهم موانع و مشکلات اجرای این پروژه است.
وی ضمن اشاره به توان اجرایی قرارگاه در این حوزه گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیش از سه دهه فعالیت در عرصه سازندگی کشور، طراحی و اجرای بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر خط انتقال نفت و گاز را در خشکی، دریا و مناطق صعب‌العبور، طبق استانداردهای فنی به اتمام رسانده است. طراحی و اجرای خطوط انتقال نفت خام و فرآورده‌ای نفتی، طراحی و اجرای خطوط گاز در دریا و خشکی، طراحی و اجرای ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و تلمبه‌خانه‌های نفتی از توانمندی‌های دیگر قرارگاه در این عرصه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari