رئیس سازمان امور اراضی گفت: در طول یکسال گذشته ٧۴ هزار و ٧٣٨ مورد تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، صفدر نیازی، رییس سازمان امور اراضی کشور در نشستی خبری که به مناسبت هفته دولت در حال برگزاری است، اظهار داشت: از اول شهریور ١۴٠٠ تاکنون، ٧۴ هزار و ٧٣٨ مورد تغییر کاربری غیرمجاز شناسایی شده است.
وی اضافه کرد: این موارد در ۴٣٣٢ هکتار شناسایی شده و اقدامات بعدی متعاقب آن انجام خواهد شد.
نیازی اضافه کرد: متاسفانه در طول ١۶ سال گذشته ١٣ هزار و ٧٠٠ مورد حکم اجرا نشده در زمینه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی وجود دارد که به دلیل مختلف این احکام اجرا نشده است.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تاکنون ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی ۱۸ میلیون هکتاری کشور رفع تداخل شده است، گفت: این رقم حدود ۲۰ درصد از کل زمین‌ها است.
رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: ۳۰ درصد همه این کارها در ۱۰ ماه گذشته انجام شده است و علت عمده آن هم تشکیل قرارگاه رفع تداخلات است که در وزارتخانه تشکیل شده است.
نیازی اضافه کرد که برنامه این است که ظرف ۴ سال تا پایان دولت اکثر زمین‌های کشاورزی کشور سند دار شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه از زمان ابلاغ حد نگار تا ۵ ماه اخیر ۶۰۴ هزار هکتار و تنها در ۵ ماه اخیر برای ۵۲۱ هزار هکتار اسناد زمین صادر شده است، اضافه کرد: در مجموع تاکنون برای ۱۱۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی کشور سند صادر شده است.
رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به موضوع حفظ اراضی کشاورزی نیز اضافه کرد: در سال‌های گذشته گرایش به گریز از شهرهای شلوغ به سمت مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی تغییر کاربری‌ها را افزایش داده است.
وی ادامه داد: در این زمینه باید اقدامات پیشگیرانه و آگاهی سازی را جایگزین برخوردهای چکشی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari