هم افزایی خوبی بین خودروساز‌ها در حال شکل گیری است
بورس نیوز: علی بهادری جهرمی، در بازدید از نمایشگاه تحول در صنعت خودروسازی اظهار کرد: از ابتدای سال بیش از ۳۷۰ هزار خودرو تولید و بدون ماندگاری در پارکینگ‌ها به بازار عرضه شده است.

وی افزود: بهمن ماه سال گذشته رهبر انقلاب با انتقاد از وضعیت خودرو در کشور مطالبه ایجاد تحول در این صنعت را داشتند.
سخنگوی دولت ادامه داد: سال گذشته حدود ۱۸۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودروسازان داشتیم که موجب نارضایتی مردم شده بود و مردم در انتظار دریافت خودرو بودند.

وی گفت: رییس جمهور در آن زمان هشت فرمان در حوزه خودرو صادر کردند، در ۳ حوزه تمرکز صورت گرفت که تثبیت جریان تولید و تکمیل خودرو‌های ناقص اولین مورد بود و امروز تعداد خودروی ناقص و معطل در پارکینگ‌ها به کمتر از ۱۰ هزار خودرو رسیده است.
جهرمی خاطرنشان کرد: برای رقابتی شدن خودرو‌ها هم افزایی خوبی بین خودروساز‌ها در حال شکل گیری است و چند خودروساز با سرمایه گذاری مشترک بدنبال تولید یک بن سازه بومی هستند که این کار باعث هم افزایی می‌شود و رقابت سازنده ایجاد می‌کند.
سخنگوی دولت گفت: در حوزه قطعه سازی اخیرا ۱۲ تفاهم نامه با کشور روسیه به ارزش ۷۰۰ میلیون یورو منعقد شده و اجرای آن‌ها با شیوه روبل ریال آغاز شده است.
وی درخصوص برنامه دولت برای تغییر وزرای اقتصادی بیان کرد: دولت هیچ برنامه‌ای برای تغییر در هیچ یک از وزرا ندارد، اعم از وزرای اقتصادی یا کادر اقتصادی، لذا هیچ تغییری در برنامه وجود ندارد.

source

توسط ecokhabari