بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ١١ شهریور شاهد دست به دست شدن ١٢ میلیون و ٧٧٣ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ٣٢١ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش و سیمان از لحاظ حجم، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستادند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در هفته پایانی مرداد، ١٢ میلیون و ٧٧٣ هزار و ۵٢٧ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ٣٢١ میلیارد تومان دست به دست شد. ارزش معاملات هفته منتهی به ۴ شهریور بیش از ۵٢٧ میلیارد تومان برای ١۴ میلیون و ۴۴٣ هزار و ١۴٨ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.
در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و ١٣٩ هزار و ۴٠٠ اوراق گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ارزش بیش از ١۵۶ میلیارد تومان ثبت شد. اوراق مبتنی بر طلا با کسب سهم ٣٧ درصدی در ارزش معاملات، جایگاه نخست و با سهم ٩ درصدی در حجم معاملات، رتبه سوم بازار را از آن خود کرد.
سیمان با ثبت معامله ٨ میلیون و ١۴١ هزار گواهی سپرده رتبه نخست را از نظر حجم از آن خود کرد و ارزش معاملات این دارایی بیش از ۵ میلیارد و ٨۶۵ میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات ۶۴ درصد بود و از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.
در هفته منتهی به ١١ شهریور، ٣ میلیون و ۶٠ هزار و ٩۴ گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش نزدیک ١١٩ میلیارد و ٣۵٧ میلیون تومان دست به دست شد که این دارایی پایه، رتبه دوم در حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. سهم زعفران از حجم کل معاملات ٢۴ درصد و از ارزش کل معاملات ٣٧ درصد برآورد شد.
ارزش معاملات ۴٣٣ هزار و ٢١ گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ٣٩ میلیارد و ٧٢٣ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی توانست مقام سوم را از لحاظ ارزش بعد از سکه و زعفران از آن خود کند. این دارایی پایه، سهم ١٢ درصدی را از لحاظ ارزش کل معاملات از آن خود کرد.
در بازار اوراق بهادار کالایی مبتنی بر زیره سبز در هفته قبل در مجموع ١٢ قرارداد دست به دست شد که ارزش نزدیک یک میلیون و ۵٠٠ هزار تومان را به ثبت رساند.
گواهی سپرده سکه و سیمان در صدر معاملات قرار گرفتند
گواهی سپرده سکه و سیمان در صدر معاملات قرار گرفتند
گواهی سپرده سکه و سیمان در صدر معاملات قرار گرفتند

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari