اینترنت رایگان در کربلا برای زوار اربعین
بورس نیوز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین یک رویداد بین‌المللی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است و به همین دلیل باید برای ابعاد گوناگون آن برنامه‌ریزی کرد. این مراسم جای خود را در سنوات اخیر باز کره و هر کمکی که از دست هر فردی بربیاید برای این رویداد انجام می‌دهد.
وی افزود: دولت تمام قد ایستاده تا تمام ظرفیت‌هایی که در حوزه فناوری وجود دارد را پای کار بیاورد تا سفر به کربلا را برای زائران راحت کند و این رویداد به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
زارع‌پور خاطرنشان کرد: امسال زیرساخت و اینترنت پر سرعت را فراهم و تلاش زیادی کردیم. تلاش ما بر این بود که اینترنت پرسرعت را در طول مسیر با فیبرنوری به دست زورا برسانیم، اما به امسال نرسید و امیدواریم در سال‌های آینده با کمک دولت عراق این اتفاق رخ دهد و در طول مسیر بتوانند اینترنت رایگان را نیز فراهم کنند.
وی افزود: چند مسئله باید از سوی وزارت ارتباطات پیگیری شود. اول اینکه سرویس‌های ارائه شده از سوی شرکت‌ها باید به شکل مناسب و در قالب بسته‌های فناورانه اربعین برای مردم اطلاع‌رسانی شود تا بدانند در این مسیر چه خدماتی برای‌شان در نظر گرفته شده است.
زارع‌پور افزود: مسئله بعدی این است اطلاعاتی که در اختیار حاکمیت است و اپلیکیشن‌های ارائه دهنده خدمت در اربعین به آن نیاز دارند، منعکس و از سوی ما پیگیری شود و نکته سوم مشاهده ظرفیت‌هایی است که در میان هر کدام از اپلکیشن‌ها و پلتفرم‌ها وجود دارند، اما اپلیکیشن دیگر از آن بی‌اطلاع است. تبادل سرویس و اطلاعات بین دوستان حاضر در جلسه مهم است تا بتوانند در کنار یکدیگر پیشرفت کنند.
در ادامه مراسم امیر محمدزاده لاجوردی» معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در مرز‌های مختلف کشور که زوار از طریق آن به کربلا سفر می‌کنند، سایت‌های ارتباطی احداث کردیم ضمن این که بالن ارتباطی سمت مهران نیز برقرار است تا اینترنت به صورت بی‌سیم (WIFI) در اختیار زوار قرار بگیرد.
وی افزود: از نجف تا کربلا در سه شهر رایگان وجود دارد و در کربلا ۲۰ موکب قرار دارند که اینترنت رایگان بر بستر وای فای برای زوار برقرار است.

source

توسط ecokhabari