کسب سود در بازار سرمایه با شرایط موجود/برجام؛ دوراهی بزرگ است
پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: به طور کلی بازار سرمایه مدتی است که در یک دوراهی قرار دارد. دوراهی برجام و یا عدم امضای برجام، این دوراهی بزرگی است که اقتصاد کشور نیز درگیر آن است. بسیار مهم است که در صورت وقوع این اتفاق بدانیم که در چه سطحی قرار است رخ دهد.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بازار سهام تا زمانی که این موضوع تعیین تکلیف شود، بلاتکلیف است.  باید قبول کنیم که نوساناتی نیز در بازار خواهیم داشت. اگر بلاتکلیفی و شرایط موجود حاکم باشد شاخص در زیر محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد خواهد بود و یکسری نوسانات اتفاق خواهد افتاد. اما مشخص شد که این بلاتکلیفی چند ماه دیگر به پایان می‌رسد و ادامه دار نخواهد بود. هرچقدر زودتر این بلاتکلیفی برطرف شود برای بازار بهتر می‌شود.
وی بیان کرد: به عنوان یک سرمایه گذار بهتر است که در فضای آرام تصمیم بگیریم، اما در همین فضای ناآرام نیز می‌شود با سود خیلی کمتر ، در بازار سرمایه ادامه دهیم و سود‌هایی کسب کنیم.
الیاس کردی درپایان درخصوص کامودیتی‌ها بیان کرد: نباید این نکته را فراموش کرد که حتی با وجود کرونا وقتی قیمت کامودیتی‌ها در سقف و کف قیمت بود، بازار رفتار‌های خاصی از خود نشان داد. به نظر من رفتار کلیت بازار مهمتر است. من تصمیم سرمایه گذاران عمده را به حتی مباحث بنیادی مثل قیمت‌های جهانی ارجح می‌دانم.

پایان مطلب

source

توسط ecokhabari