علی آهو گفت: در صورتی که شرایط اقتصاد کلان کشور پیش‌بینی‌پذیر باشد به نظر P/E بازار هم مناسب‌تر شده و یکسری از صنایع جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری خواهند داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علی آهو کارشناس بازار سرمایه به بررسی وضعیت صنایع مختلف پرداخت و به بورسان گفت: برخی ابهامات موجود در سیاست‌های کلان و بازارهای جهانی باعث شده است صنایع بزرگ با کمبود تقاضا مواجه شوند و در سمت دیگر صنایع کوچک با توجه به ارزش بازار کم و نسبت قیمت به درآمد پایین، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار بگیرند.
وی معتقد است: ایجاد یک برجام خوب و پایدار می‌تواند پس از مدت‌ها یک رشد بنیادی را در بورس تهران پس از چند دوره رشد تورمی ایجاد کند.
آهو اظهار کرد: البته بسیاری از سرمایه گذاران و مدیران دارایی بر این دیدگاه تکیه دارند که برجامی که این روزها انتظار آن کشیده می‌شود همانند تجربه اخیر یعنی سال ۲۰۱۶ است و اتفاقی خاصی برای اقتصاد کشور نخواهد افتاد. اما من نسبت به این برجام خوشبین هستم و صنایع مختلفی چون خودرو از این موضوع منتفع خواهند شد.
این کارشناس عنوان کرد که رشد بازار سرمایه نیازمند سرمایه‌گذاری است و مسیر رشد شرکت‌ها را باید از مسیر سرمایه‌گذاری واقعی مشاهده کرد.
به گفته آهو؛ در صورتی که شرایط اقتصاد کلان کشور پیش‌بینی‌پذیر باشد به نظر P/E بازار هم مناسب‌تر شده و یکسری از صنایع جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاری خواهند داشت.
وی تاکید کرد: اگر شرایط ثبات دلاری و پیش‌بینی‌پذیری دلاری حاکم باشد می‌توان برنامه‌ریزی درستی برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه انجام داد و دولت هم گام به گام این مساله را پیگیری می‌کند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari