بورس نیوز:
سرمایه‌گذاری صبا تأمین در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مردادماه سال ۱۴۰۱ مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود را طی دوره یک‌ماهه برابر با مبلغ ۱۳ هزار و ۸۵۹ میلیارد تومان ارائه کرد، بهای تمام‌شده “صبا” سرمایه‌گذاری از مجموع سرمایه‌گذاری مربوط به شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه و خارج از بازار فعالیت می‌کنند.
مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های “صبا” طی دوره یک‌ماهه نسبت به دوره مشابه سال گذشته نزدیک به ۵ درصد افزایش پیدا کرد، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری که “صبا” انجام داد مربوط به شرکت‌هایی است که در بازار سرمایه حضور دارند.
درآمد ۵۷۴ میلیارد تومانی  صبا از سود سهام+بورس نیوز
لازم به ذکر است که بخش «محصولات شیمیایی» بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داد و این مبلغ سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۵ هزار ۶۳۹ میلیارد تومان بود و ارزش بازار این بخش برابر با ۱۱ هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان به ثبت رسید.
همان‌طور که گفته شد بیشترین میزان بهای تمام‌شده “صبا” طی این دوره ماهانه مربوط به بخش سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» است، مجموع بهای تمام‌شده در این بخش برابر با ۱۱ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته یک درصد افزایش پیدا کرد، این افزایش سرمایه‌گذاری برابر با ۱۰۸ میلیارد تومان بود.
سرمایه‌گذاری صبا تأمین طی عملکرد ماهانه منتهی به مردادماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر ۳۵ هزار و ۸۳۴ میلیارد تومان شناسایی کرد که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد ۲۱۷ درصدی را به همراه داشت.
درآمد ۵۷۴ میلیارد تومانی  صبا از سود سهام+بورس نیوز
بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختصاص شرکت «سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین» با ۹ هزار و ۳۷۹ میلیارد تومان بود و شرکت «سرمایه‌گذاری صدر تأمین» نیز پس‌ازآن با ۷ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان قرار داشت.
“صبا” با سرمایه ثبت‌شده ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی طی عملکرد ۴ ماهه، طی سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر ۵۷۴ میلیارد تومان کسب کرد، همچنین از واگذاری سهام نیز توانست به سود ۱۵۹ میلیارد تومانی دست یابد.
“صبا” در مردادماه سال جاری بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود در شرکت‌های «غیر بورسی» را ۲ هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان به ثبت رساند، بیشترین سرمایه‌گذاری در این بخش مربوط به شرکت «سنگ‌آهن مرکزی ایران» با یک هزار و ۲۸۴ میلیارد تومان بود.
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari