گرمسار- وزیر جهاد کشاورزی از صادرات دام زنده به خارج از کشور خبر داد و گفت: ممنوعیتی در قبال صادرات دام و فرآورده‌های دامی و گوشتی وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ساداتی نژاد بعد از ظهر پنجشنبه در خاتمه سفر یک روزه خود به گرمسار و در جمع خبرنگاران در محل سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار، درباره آخرین وضعیت صادرات دام کشور، بیان کرد: طی روزهای آتی نخستین محموله صادراتی دام کشور، راهی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۱۰۰ هزار سفارش صادرات دام زنده در استان‌های کشور ثبت شده است، تاکید کرد: برای کاهش بروکراسی صادرات به استان‌ها واگذار شده تا خودشان تصمیم بگیرند که چطور و به چ میزبانی دام را صادر کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ممنوعیتی در صادرات فرآورده‌های دامی و طیور نداریم، تاکید کرد: برای حذف امضاهای طلایی و تسهیل شرایط در صادرات دام، تمام امور مرتبط به صادرات از جمله ثبت سفارش به استان‌ها واگذار شده است.
ساداتی نژاد همچنین با اشاره به خرید تضمینی گندم و حمایت‌هایی که از کشاورزان و دامداران شده است، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به علاوه یک هزار و ۵۰۰ تومان یارانه کشت تعیین شد که بسیار بالاتر از سال قبل بود و هدف ما نیز از این افزایش ایجاد رغبت بین تولید کنندگان برای فروش تضمینی گندم‌ها بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari