بهادری جهرمی بیان کرد: ۷۰۰ میلیون یورو تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی در زمینه خودروسازی با روسیه امضا شده که به‌ صورت روبل – ریال در حال انجام است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ علی بهادری جهرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره آزادسازی واردات خودرو گفت: ارتقای صنعت خودرو همزمان با رقابتی کردن فضا و تکمیل برخی زیرساخت‌ها، کمک بزرگی در جهت ارتقای کیفیت این صنعت خواهد کرد.
وی افزود: دولت پیگیر جدی برای واردات خودرو اقتصادی با استانداردهای روز دنیا است و شرایط باید به گونه‌ای طراحی شود که انحصار خودرو تقویت نشود و انتقال تکنولوژی هم برای این صنعت به خوبی صورت بگیرد.
راه‌اندازی پنجره ملی خدمات هوشمند
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت مصمم به راه‌اندازی پنجره ملی خدمات هوشمند است، گفت: مقرر شد اگر دستگاهی زیر ساخت ندارد، باید به مردم اعلام و زمان پیوستن به این درگاه را نیز اعلام کند.
بهادری جهرمی گفت: تاکنون ۳۰ دستگاه به این درگاه پیوسته‌اند که امید داریم با پیگیری رسانه ملی به نتیجه خوبی برسیم.
سخنگوی دولت اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور به نتایج خوبی برسیم؛ ضمن اینکه اگر دستگاهی در پیوستن به این درگاه کوتاهی کند، بازخواست می‌شود و اگر پیشرفت کند، مورد تشویق قرار می‌گیرد.
سخنگوی دولت به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تدوین نقشه جامع از سوی دولت توضیح داد: از بیانات راهگشای رهبری تشکر می‌کنیم ‌و ایشان تقدیرهای کم سابقه‌ای از دولت داشتند. این دولت اهل اینکه مسئولیت‌پذیر نباشد، نیست و نبوده است، دولت بار مسئولیت را بر دوش گرفته است ‌و خود را مکلف می‌داند که وارد میدان‌حل مشکل شود.
وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات رهبری بر حضور در میدان، سند تحول مردمی در همین راستا با ۳۷ موضوع کلان در این سند احصا و راهبردها و راهکارها تدوین شده است و بعد از دیدار با رهبری در حوزه اطلاع‌رسانی تصمیم‌گیری‌هایی صورت‌گرفت و در راستای عمل به فرمایشات رهبری نظارت‌های ستادی که رییس جمهور از وزراتخانه ها دارند، مبتنی بر سند تحول تسریع شد.
سخنگوی دولت گفت: نظارت‌های ستادی مکمل نظارت‌های میدانی است و دولت از هر گونه پرداختن به سند تحول و یا برنامه کلان حرکت دولت استقبال می‌کند.
گفت‌وگوها درباره مذاکرات ادامه دارد
رییس شورای اطلاع رسانی دولت درباره روند مذاکرات ایران توضیح داد: گفت‌وگوها در خصوص توافق ادامه دارد و طرف مقابل هم باید از زیاده خواهی دست بردارد چرا که مسیر سازنده‌ای طی شده است.
بهادری جهرمی گفت: چهار موضوع در توافق دنبال شده که شامل تضمین‌ها و راستی‌آزمایی، رفع تحریم‌ها ‌و بسته شدن ادعاهای سیاسی در مورد مسائل پادمانی است و جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگوها را ترک نکرده و نخواهد کرد.
تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی با روسیه و مذاکرات هسته‌ای
سخنگوی دولت گفت: ۷۰۰ میلیون یورو تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی در زمینه خودروسازی با روسیه امضا شده که به‌ صورت روبل – ریال در حال انجام است.
بهادری جهرمی، همچنین درباره مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: ۴ موضوعی که رئیس جمهور برای ادامه مذاکرات هسته‌ای بیان کرد، باید رعایت شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari