عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با اصلاح نظام بانکی، تک نرخی کردن ارز، اجرای سیاست‌های تشویقی صادرات، رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب‌وکار، عدم مداخله دولت در اقتصاد، تربیت و بکارگیری مدیران صادرات محور می توان کشور را به سمت رشد و تحول هدایت کرد.
یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رشد اقتصادی پایدار، کاهش بیکاری و فقر و حذف رانت و فساد در سایه راهبرد تولید صادرات‌ محور محقق خواهد شد، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: برخورداری از یک رشد اقتصادی پایدار در گرو تلاش و بهره‌وری و رقابت نه تنها در سطح ملی، بلکه در سطح منطقه‌ای و جهانی است.
اقبال شاکری اضافه کرد: با اصلاح نظام بانکی، تک نرخی کردن ارز، اجرای سیاست‌های تشویقی صادرات، رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب‌وکار، عدم مداخله دولت در اقتصاد، تربیت و بکارگیری مدیران صادرات محور می‌توان شرایط را برای اجرای این استراتژی‌ها فراهم کرد.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه ایده دولت کوچک را باید اجرایی کرد، اظهار کرد: راهبرد توسعه اقتصادی باید بر پایه دانش، نوآوری و خلاقیت و شاخص‌هایی همچون افزایش توان رقابت، افزایش سطح رفاه مردم و رشد اقتصادی و دیگر مولفه‌ها باشد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با تاکید بر اینکه تمامی دستورات مداخله‌گرایانه دولت در قیمت‌گذاری تولیدات صنایع متوقف شود، خاطر نشان کرد: باید به جای مشوق‌های صادراتی برای صنایع بزرگ، مشوق‌ها و الزاماتی در راستای نوآوری تحقیق و توسعه و سازگاری با محیط زیست مقرر شود تا موجب سوق صنایع بزرگ به سوی بومی‌سازی فن‌آوری‌ها و بهره‌وری بیشتر بوده و تمامی دستورات مداخله‌گرایانه دولت در قیمت‌گذاری تولیدات صنایع متوقف شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari