مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) طی احکامی حسین کرمی را به‌ عنوان مدیرعامل و عضو جدید هیات مدیره گروه مالی ساتا منصوب کرد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از گروه مالی ساتا، آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید گروه با حضور نمایندگان هیات مدیره شرکت و نمایندگان ساتا برگزار و احکام آغاز مأموریت کرمی به‌ عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره ابلاغ شد.
کرمی پیش‌ از این مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین‌ساز بود که در مرداد سال ۱۴۰۰ در بازار فرابورس با نماد «وامین» درج و بازگشایی نماد شد. در حال حاضر ارزش روز این شرکت که قریب ۵۰۰ هزار بازنشسته نیروهای مسلح سهامدار حقیقی آن هستند، بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریال بوده و گروه مالی ساتا با بیش از ۸۰ درصد سهام، مالک اصلی این شرکت به شمار می‌رود.
مدیرعامل جدید گروه مالی ساتا دانش‌آموخته رشته مدیریت مالی دانشگاه تهران بوده و سوابق عضویت در هیات مدیره و مدیریتی بسیاری از نهادهای مالی بزرگ بازار سرمایه را در کارنامه اجرایی خود دارد.
گروه مالی ساتا وابسته به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح است که مالک اصلی چهار نهاد مالی شامل «کارگزاری آرمون بورس»، «شرکت سرمایه‌گذاری امین توان آفرین ساز»، «صندوق بازارگردانی مهرگان» و «سبدگردان مهرگان» است و با داشتن ارزش روزی معادل ۵۵۰ هزار میلیارد ریال مراحل پذیرفته شدن در بازار سرمایه را طی می‌کند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari