رئیس اداره ناظران و امور تالارهای بورس کالای ایران گفت: امکان عرضه و فروش املاک تمامی نهادها در بستر بورس کالا وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حمیدرضا رحمنی در خصوص عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا؛ افزود: نخستین عرضه املاک شهرداری تهران در بورس کالا روز بیست و سوم شهریور انجام خواهد شد. این املاک دو دستگاه آپارتمان غیرنوساز در منطقه سعادت آباد تهران است که یک آپارتمان ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و دیگری ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارزش پایه‌ای دارد.
رحمنی تصریح کرد: طی این فرآیند حراج، نرخ شفاف و منطقی برای این دو دستگاه کشف خواهد شد و خریداران بعد از اینکه در فرآیند حراج پیروز شدند می‌توانند به محل شهرداری تهران جهت امضای مبایعه نامه و ادامه فرآیندهایی که برای خرید ملک باید انجام بدهند، اقدام کنند.
وی ادامه داد: این امکان و بستر برای تمامی نهادهایی که بخواهند املاکشان را در بورس کالا بفروشند و از این بستر شفاف برای کشف نرخ منطقی املاکشان استفاده کنند وجود دارد، ضمن اینکه برخی از نهادها هم نسبت به پذیرش برخی از املاکشان اقدام کرده اند و در آینده شاید عرضه بیشتر از این نوع عرضه‌ها خواهیم بود.
رئیس اداره ناظران و امور تالارهای بورس کالای ایران افزود: سازمان اموال تملیکی برای عرضه برخی از املاکش اقدام کرده و برخی بانک‌ها هم ابراز تمایل کردند که از طریق سایت بورس کالای ایران اطلاع‌رسانی می‌شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari