رمضانعلی سنگدوینی گفت: بازار سرمایه مامنی برای سرمایه‌گذاری و هدایت آنها به سمت تولید است بنابراین با کمک صندوق توسعه ملی می‌توان گام بزرگی به منظور تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در کشور برداشت.
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صندوق توسعه ملی باید بیش از پیش حمایت خود را از بازار سرمایه و طرح‌های توسعه‌ای شرکت‌ها داشته باشد به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: صندوق توسعه ملی در کنار بازار سرمایه می‌تواند به بهترین شکل ممکن از امکان موجود برای تامین مالی پروژه‌ها بهره‌مند شود.
رمضانعلی سنگدوینی اظهار کرد: وجود برخی طرح‌ها که توجیه اقتصادی و برگشت سرمایه آنها بالا است می‌تواند کشور را به توسعه مورد انتظار برساند. بنابراین، نقدینگی‌های موجود در کشور نیازمند هدایت به سمت تولید است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین منابع مالی صندوق توسعه ملی با کمک گرفتن از بازار سرمایه می‌تواند کشور را به هدف‌گذاری در برنامه توسعه رسانده و نیمی از مشکلات کشور را حل کند.
وی ادامه داد: بازار سرمایه مامنی برای سرمایه‌گذاری و هدایت آنها به سمت تولید است بنابراین با کمک صندوق توسعه ملی می‌توان گام بزرگی به منظور تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های توسعه ای در کشور برداشت و مانع پیشروی اقتصاد به سوی تورم شد.
سنگدوینی با بیان اینکه ایجاد اشتغال، تولید و تقویت اقتصادی از مهمترین راه‌های برون رفت از مشکلات و چالش های اقتصادی به شمار می رود، خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی به‌عنوان شریک می‌تواند در طرح‌های توسعه‌ای کشور وارد عمل شود و همچنین تامین منابع صندوق توسعه ملی از بازار سرمایه هم کمک بزرگی به توسعه کشور و تکمیل طرح‌های سرمایه‌ای خواهد کرد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari