از ابتدای سال جاری تا روز ۱۸ شهریور بیش از ۲۵ میلیون تن انواع سیمان در بورس کالا فروخته شد که ارزش آن به بیش از ۱۶ همت رسید. روز یکشنبه ۲۰ شهریور نیز یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ تن سیمان در تالار سیمان عرضه شد که بیش از ۹۰۱ هزار تن آن مورد معامله قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، از ابتدای فروردین امسال تا هفته منتهی به ۱۸ شهریور، در مجموع ۳۱ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۴۵ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۳۰ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۸۴۶ تنی رو به رو و ۲۵ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۱۶۹ تن آن به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان معامله شد.
روز یکشنبه ۲۰ شهریور نیز یک میلیون و ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ تن سیمان در تالار سیمان عرضه شد که بیش از ۹۰۱ هزار تن آن مورد معامله قرار گرفت. هر چند که در عرضه های روز دوشنبه ۲۱ شهریور نیز، تالار سیمان نیز شاهد عرضه ۱۵۷ هزار و ۴۱۰ تن انواع سیمان است.
معامله ۳۰۹ میلیون گواهی سپرده سیمان تا هفته منتهی به ۱۸ شهریور
همچنین از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۱۸ شهریور، در مجموع ۳۰۹ میلیون و ۷۱ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۳۰۹ هزار و ۷۱ تن سیمان دست به دست شد و ارزش نزدیک ۲۱۹ میلیارد و ۸۸۵ میلیون تومان را رقم زد.
در سال گذشته نیز که شاهد راه‌اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ ۹ آبان ۱۴۰۰ بودیم در مجموع ۱۵۵ میلیون و ۷۷۶ هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل ۱۵۵ هزار و ۷۷۶ تن سیمان به ارزش ۹۰ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari