بورس نیوز:
پس از هفته ها دست و پا زدن سهم ها در نوسان منفی ، سرانجام شرکت بورس به وضعیت ریزش در بازار سهام واکنش نشان داد و بازارگردان ها را از ثبت سفارش فروش منع کرد. پس از منع فروش توسط بازارگردان ها ، بازار سهام وضعیت بهتری به خود گرفت و عموم سهم ها در نوسان مثبت معامله می شوند.
در همین رابطه مجتبی سلطانی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: در شرایط بحرانی و خاص باید تصمیماتی در جهت بهبود شرایط گرفته شود، که ممنوعیت ثبت سفارش فروش برای بازارگردان‌ها یکی از این تصمیمات بود. باید گفت اقداماتی از این دست برای بازار سهام بسیار مفید است اما این روند برای یک روز کافی نیست و باید ادامه دارد باشد.
اقدام مثبت شرکت بورس در منع فروش بازارگردان ها
وی با اشاره به تاثیرات مثبت این اطلاعیه گفت: بازار سهام عمق کمی دارد و با توجه به عمق کم اگر فروشی هم از سمت فروشندگان قوی صورت گیرد حتما روند بر روند بازار سهام تاثیر منفی بر جای می گذارد ، در این شرایط خاص اگر با چنین تصمیماتی منافعی هم شامل حال افرادی شود، چندان اهمیت ندارد چراکه جلوگیری از زیان بیشتر سهامداران در الویت است.
 
سلطانی سخنان خود را چنین پایان داد: هر موضوعی که باعث خروج پول از بازار سهام شود  (عرضه اولیه، پذیره‌نویسی انتشار اوراق و هر نوع تامین مالی از بورس) منجر به ضرر بیشتر سهامدارد خواهد شد، باید این دست عوامل نیز مدیریت شود.
 
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari