امروز شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه)، با ۱۲ هزار و ۱۱۵ واحد افزایش به یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید.
به گزارش خبرنگار مهر در حالی بازار سرمایه هفته اول پاییز را پشت سر گذاشت که در این هفته نسبتاً بازار خوبی داشتیم.
در هفته اول پاییز و در حالی که ۳ روزمعاملاتی بیشتر نداشتیم در ابتدای هفته بازار تحت تأثیر رویدادها و اخبار منفی مختلف به شدت منفی شد ولی روز دوشنبه و امروز به واسطه رسیدن به نقاط قوی حمایتی و حمایت پیدا و پنهان از بازار کمی وضعیت بهتری را شاهد بودیم ولی همچنان درگیر نبودن پول قوی در بازار باعث شده تردیدها در بازار وجود داشته و افراد خیلی اعتماد قوی به روند ایجاد شده نداشته باشند.
این روزها گزارش‌های ماهانه منتشر می‌شود که گزارش‌های نسبتاً خوبی است و این عاملی برای توجه بازار می‌تواند باشد.
امروز شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه)، با ۱۲ هزار و ۱۱۵ واحد افزایش به یک میلیون و ۳۴۶ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با رشد ۴۴۶۶ واحدی، رقم ۳۹۲ هزار و ۴۹۸ واحد را ثبت کرد.
در این بازار ۲۵۶ هزار معامله انجام شد که ۲۷ هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال ارزش داشت.
اکثر صنایع تأثیر گذار روی شاخص بورس روند رو به رشدی را تجربه کردند در این میان پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی نوری، پالایش نفت تهران، ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی این بازار گذاشتند.
شاخص کل فرابورس نیز با رشد ۱۷۸ واحدی همراه شد و روی رقم ۱۸ هزار و ۳۶۲ واحد ایستاد.
در این بازار ۱۳۹ هزار معامله به ارزش ۶۴ هزار و ۳۷۶ میلیون ریال انجام شد.
پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول، پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز، فرابورس ایران، بانک دی و تولید نیروی برق دماوند نیز نمادهای تأثیرگذار در این بازار بودند که روند رو به رشدی داشتند و بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari