اهواز- استاندار خوزستان، ظرفیت فعلی بنادر استان را ۸۵ میلیون تن عنوان کرد و گفت: برنامه توسعه‌ای در استان دنبال می‌شود تا بزرگترین بندر شمال غرب خلیج فارس در این منطقه راه اندازی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان عصر امروز سه شنبه در نشست شورای بنادر و سواحل خوزستان اظهار کرد: فعالیت بنادر در خوزستان نباید صرفاً به تخلیه و بارگیری کالا محدود شود.
وی نسبت به توجه به پروژه‌های سرمایه گذاری همسو با اهداف طرح توسعه‌ای بنادر در خوزستان تاکید کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، طرح بزرگی در خوزستان در حال پیگیری است تا ضمن ایجاد بزرگترین بندر در شمال غرب خلیج فارس، بیش از ۲ برابر به ظرفیت بنادر استان اضافه شود.
نماینده عالی دولت در خوزستان عنوان کرد: ایجاد ارزش افزوده بیشتر در بنادر این استان به واسطه اجرای این طرح رقم زده می‌شود و باعث تسریع در انجام فعالیت‌های تولیدی، تجاری و مبادلاتی خواهد شد.
استاندار خوزستان در ادامه تقویت سرمایه گذاری ها در استان را یک راهبرد توسعه‌ای در خوزستان عنوان کرد و افزود: بهره برداری از پروژه روغن کشی در بندر امام خمینی (ره) نمونه بارز در حوزه سرمایه گذاری محسوب می‌شود.
خلیلیان به زمینه‌های گردشگری در بخش بنادر اشاره کرد و گفت: در چارچوب فعالیت‌های تجاری، ایجاد کاربری‌های گردشگری از طریق سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی به جذب مسافر رونق توریسم در خوزستان کمک می‌کند.
استاندار خوزستان از وجود ۵.۵ میلیون تن انواع کالای اساسی برای تخلیه در بندر امام خمینی (ره) و لنگرگاه‌های این استان خبر داد و بیان کرد: حدود نیمی از این میزان کالا به وزارت جهاد کشاورزی و نیم دیگر آن مربوط به بخش خصوصی است.
وی اضافه کرد: سرعت عمل در تخلیه این کالاها از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث رفع نیاز بخش تولید از مواد اولیه مورد نیاز خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari